Şubat 6, 2020

Bitcoin Fiyatı Yükselmeye Devam Edecek Mi?


Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, 2020 yılına güzel bir giriş yaptı ve dikkatleri yine üzerinde toplamayı başardı. Ocak ayında kayda değer bir yükseliş yaşayan Bitcoin, yatırımcıların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Bitcoin son birkaç gündür 9.200 ve 9.400 dolar fiyatları arasında sıkışmıştı. Ama dün bir atak yaptı ve 9.400 dolar seviyesini aşarak yükselmeye devam etti.

Bazı kripto para analistleri, Bitcoin fiyatının yükselişi için 9.600 dolar seviyesinin önemli bir direnç olduğu görüşündeydi. Bu seviyesinin de aşılmasıyla Bitcoin güçlü bir sıçrama yaptı ve hız kesmeden yükselmeye devam etti. Analist Josh Rager’e göre, “resmi” düşüş eğilimi, yükseliş eğilimi değişti.

Bunun yanında Rager’a göre 9 bin 550 doların üzerine çıkmak, 10 bin dolara seviyesinin yaklaştığının bir göstergesi. Rager, Bitcoin’in 10 bin doları geçebileceğini belirtti.

Son olarak yaşanan hareketliliklerden sonra piyasanın toplam değeri 270 milyar doları geçti. Coinmarketcap verilerine göre piyasanın toplam değeri geçtiğimiz gün 260 milyar dolar seviyesindeydi. Bu seviye şu anda 271 milyar dolara kadar gelmiş durumda. Bitcoin fiyatı ilerleyen günlerde nasıl şekillenecek hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?