Mart 22, 2024

Bitcoin Fiyatı Yine Düşüyor: Suçlu O Dev Şirket Olabilir!

Bitcoin (BTC) fiyatı bir kez daha yeterli yükseliş ivmesi kazanmakta zorlanarak düşüşe geçti.

CoinGecko’nun verilerine göre, Perşembe günü geç saatlerde, en büyük kripto para birimi büyük spot borsalarda 65.000 dolar seviyesinin altına düştü.

CoinGlass’ın verilerine göre, son dört saat içinde yalnızca 37 milyon dolardan fazla uzun pozisyon tasfiye edildi. Ancak, kısa pozisyonlar hala daha fazla tasfiye ediliyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere son 24 saat içinde 120 milyon dolara yaklaşan likidasyonlar yaşandı.

Bitcoin Fiyatı Kısa Süreliğine Sıçradı

Çarşamba günü Bitcoin boğaları, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın yapmış olduğu güvercin yorumların ardından BTC 67.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarmak için yeterli gücü topladı. Fiyat düşüşe geçmeden önce kısa bir süreliğine 68.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Ancak, bu direnç seviyesinin kırılmasının çok zor olduğu kanıtlandı.

Bitcoin’in kazançlarının önemli bir kısmını geri vermesiyle birlikte bu artış bir boğa tuzağı haline geldi. Fiyattaki bu dalgalanmanın geri kalanında aralığa bağlı kalıp kalmayacağını ise zaman gösterecek. Ancak ayılar, Çarşamba günü bunu başaramadıktan sonra fiyatı 60.000 dolar seviyesinin altına çekmek için bir girişimde daha bulunmaya hazır görünüyor.

Grayscale’in GBTC’si tarafından kaydedilen büyük çıkışlar, şu an itibariyle düşüş eğilimini körüklüyor gibi görünüyor. Çarşamba günü, 281 milyon dolar daha kaybederek tarihteki en büyük çıkışları kaydetti.

Ancak, önde gelen ETF analisti Eric Balchunas, Grayscale’in çıkışlarının Bitcoin’in fiyat hareketi üzerindeki etkisini reddetti ve oyunda daha büyük güçler olduğunu savundu. ETF akışları ile amiral gemisi kripto para biriminin fiyat performansı arasında doğrudan bir korelasyon olmadığına işaret etti.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?