Bitcoin Fiyatı Yeniden Yükselişe Geçti! Analistler Yükseliş Hakkında Ne Düşünüyor?

0
372

Bitcoin nihayet geçen haftanın 16.200 dolar’lık en düşük fiyat seviyesinden bu yana güçlü bir şekilde toparlanmaya başladı. Geçtiğimiz 48 saat içinde, kripto para 17.000 dolar bölgesinden 18.500 dolar’a yükseldi.

Analistler, Bitcoin için bir sonraki adımın ne olacağı konusunda farklı görüşler etrafında toplanmış durumda. Bazıları bu rallinin yeni zirvelerin habercisi olduğunu düşünüyor. Diğerleri, önde gelen kripto paranın temel direnç seviyelerine bakarken daha düşük seviyelere dönebileceğini düşünüyor. Bizde birkaç önemli analistin düşüncelerini sizler için derledik.

Analistler Ne Düşünüyor?

Yakın zamanda bir trader, kripto para biriminin önemli bir direnç bölgesine karşı çalıştığını ve bunun daha büyük oranda kayıpları tetikleyebileceğini belirtti. Analist Tyler D. Coates, 29 Kasım’da aşağıda görülen grafiği paylaştı. Grafik, BTC’nin 16.500 dolarlık bölgedeki desteği geçtikten sonra, 19.000 dolarlık bir makro direnç seviyesiyle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Bu, Bitcoin‘in 2017 boğa piyasasında zirveye çıktığı noktaya yakın, bu sebeple söz konusu direnç seviyesi birçok analist için önemli hale geliyor.

Birçok analist ise, güçlü düzeltmeye rağmen alanın temellerinin güçlü olduğundan emin. Son düşüşün aşırı ısınan vadeli işlemler piyasasını nasıl sıfırladığına dair yorum yapan Bitcoin analisti Willy Woo, BTC’nin yükseliş formunu koruduğunu söyledi:

“Marginlerde long pozisyonlar short pozisyona dönene kadar baskı altında kalacaktır. Bu boğa hareketi çok fazla abartıldı. Borsalara girişler nötr’e döndü; spot satıcılar ile spot alıcıların sayısı eşitlendi. Bitcoin temel verileri hala iyi. Önümüzdeki birkaç ay 2021’e girmeden önce kripto para almak için çok güzel bir dönem olacak.”

Vuca Borsa şirketinde analist olan Kamile Uray ise Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ilk olarak geçmiş hedefinin gerçekleştiğine dikkat çekti. Ardından yeni hedefleriyle birlikte aşağıdaki grafiği paylaştı.

“Beklediğimiz 18.282 geldi, hedefler gerçekleşti. Yeşil kutuda dönüş teyidi gelirse ilk hedefi 16.500 olan libra formasyonu aktif olabilir. Pembe minör trendin kırılması ilk işarettir. 19.504 üzeri kapanışlar olursa yeni yüksekleri bekleyebiliriz.”

Son olarak ünlü analist Josh Rager, dün BTC’de görülen fiyat hareketliliğini olumlu olarak değerlendirdi ve 18.265 dolarlık destek noktasının test edilebileceğini belirtti. Bunun yanında söz konusu seviyede gerçekleşecek bir testin 18.800 dolar’a da sıçrayabileceğini düşünen Rager, bu durumun gerçekleşmesi halinde Bitcoin’in 19.300 dolara kadar çıkabileceğini belirtti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın