Kasım 30, 2020

Bitcoin Fiyatı Yeniden Yükselişe Geçti! Analistler Yükseliş Hakkında Ne Düşünüyor?


Son güncellenme : 30.11.2020 - 10:56

Bitcoin nihayet geçen haftanın 16.200 dolar’lık en düşük fiyat seviyesinden bu yana güçlü bir şekilde toparlanmaya başladı. Geçtiğimiz 48 saat içinde, kripto para 17.000 dolar bölgesinden 18.500 dolar’a yükseldi.

Analistler, Bitcoin için bir sonraki adımın ne olacağı konusunda farklı görüşler etrafında toplanmış durumda. Bazıları bu rallinin yeni zirvelerin habercisi olduğunu düşünüyor. Diğerleri, önde gelen kripto paranın temel direnç seviyelerine bakarken daha düşük seviyelere dönebileceğini düşünüyor. Bizde birkaç önemli analistin düşüncelerini sizler için derledik.

Analistler Ne Düşünüyor?

Yakın zamanda bir trader, kripto para biriminin önemli bir direnç bölgesine karşı çalıştığını ve bunun daha büyük oranda kayıpları tetikleyebileceğini belirtti. Analist Tyler D. Coates, 29 Kasım’da aşağıda görülen grafiği paylaştı. Grafik, BTC’nin 16.500 dolarlık bölgedeki desteği geçtikten sonra, 19.000 dolarlık bir makro direnç seviyesiyle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Bu, Bitcoin‘in 2017 boğa piyasasında zirveye çıktığı noktaya yakın, bu sebeple söz konusu direnç seviyesi birçok analist için önemli hale geliyor.

Birçok analist ise, güçlü düzeltmeye rağmen alanın temellerinin güçlü olduğundan emin. Son düşüşün aşırı ısınan vadeli işlemler piyasasını nasıl sıfırladığına dair yorum yapan Bitcoin analisti Willy Woo, BTC’nin yükseliş formunu koruduğunu söyledi:

“Marginlerde long pozisyonlar short pozisyona dönene kadar baskı altında kalacaktır. Bu boğa hareketi çok fazla abartıldı. Borsalara girişler nötr’e döndü; spot satıcılar ile spot alıcıların sayısı eşitlendi. Bitcoin temel verileri hala iyi. Önümüzdeki birkaç ay 2021’e girmeden önce kripto para almak için çok güzel bir dönem olacak.”

Vuca Borsa şirketinde analist olan Kamile Uray ise Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ilk olarak geçmiş hedefinin gerçekleştiğine dikkat çekti. Ardından yeni hedefleriyle birlikte aşağıdaki grafiği paylaştı.

“Beklediğimiz 18.282 geldi, hedefler gerçekleşti. Yeşil kutuda dönüş teyidi gelirse ilk hedefi 16.500 olan libra formasyonu aktif olabilir. Pembe minör trendin kırılması ilk işarettir. 19.504 üzeri kapanışlar olursa yeni yüksekleri bekleyebiliriz.”

Son olarak ünlü analist Josh Rager, dün BTC’de görülen fiyat hareketliliğini olumlu olarak değerlendirdi ve 18.265 dolarlık destek noktasının test edilebileceğini belirtti. Bunun yanında söz konusu seviyede gerçekleşecek bir testin 18.800 dolar’a da sıçrayabileceğini düşünen Rager, bu durumun gerçekleşmesi halinde Bitcoin’in 19.300 dolara kadar çıkabileceğini belirtti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?