Bitcoin Fiyatı Yeniden 14.000 Dolar’ı Aşacak Mı? İşte Yükseliş Trendi Beklenmesinin 3 Nedeni

Bitcoin 14.000 dolar seviyesinin altına düşmüş olsa da, bazı analistler tekrar bu seviyenin üzerine çıkabileceği konusunda iyimser. Peki teknik göstergeler ne diyor?

Bitcoin Pazartesi gününü 13.563 dolar seviyesinde kapanış yaptı. İki gündür 14.000 dolar seviyesinin altında işlem görüyor. Şimdiye kadar, 13.000 dolar ve 13.200 dolar’lık temel destek seviyelerini korumayı başardı. Sonuç itibariyle Bitcoin 10 gündür 13.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Günlük fiyat grafiği bir geri çekilme önerirken, haftalık ve aylık grafikler gibi uzun vadeli grafikler Bitcoin’in önceki seviyelerinden açıkça ayrıldığını gösteriyor. Haftalık grafikte, 2018’den bu yana kilit bir direnç olan 12.000 doları aştı. Aylık grafikte, kilit bir direnç olan 14.000 doları geçemediği görülürken, Bitcoin hala temel hareketli ortalamaların üzerinde, bu da yükseliş ivmesinin olduğunu gösteriyor. Haberimizde ise birkaç teknik göstergenin neye işaret ettiğine ayrıntılı olarak bakacağız.

Google Bitcoin Trendler’i

Boğa koşusu 2017’de zirveye ulaştığında, Bitcoin’in Google Trends etkinliği de zirvedeydi. Cointelegraph, artan fiyatlara ve Mart ayının en düşük seviyesi olan 3.600 dolar’dan 14.000 dolar’a yükselen muazzam fiyat artışına rağmen, Bitcoin arama ilgisinin şu anda düşük olduğunu ve perakende yatırımcıların hala kripto para birimine ilgi göstermediğini öne sürüyor.

Ek olarak, The Tie’dan gelen veriler, Bitcoin’in aylık tweet hacminin Ekim ayında yalnızca %15.9 arttığını gösterdi. Bu sebeple mevcut döngünün hala erken boğa koşusu aşamasında olduğunu söyleyebiliriz.

Hash Rate

Hash rate ise, Bitcoin ağının güvenliğini etkili bir şekilde ölçer. Aslında, hash rate’i ne kadar yüksekse, ağ o kadar güvenli olur. Bu, daha fazla madencinin Bitcoin madenciliği yapmak için rekabet ettiği anlamına da geliyor. Blockchain.com’a göre Bitcoin’in 30 günlük ortalama hash rate’i saniyede 132 milyon terahash ile yüksek bir seviyede.

HODL Aktivitesi

Uzun süredir Bitcoin sahiplerinin sayısını gösteren HODL Wave grafiği, şu anda geçmişte herhangi bir zamanda olduğundan daha fazla BTC sahibi olduğunu gösteriyor. Mart ayında Bitcoin 3.600 dolara düştüğünden beri, daha çok Bitcoin biriktiren kullanıcı sayısının arttığı ortaya çıktı.

İşte google Bitcoin aramaları, HODL aktivitesi ve hash rate gibi göstergeler gerçek rallinin daha yeni başladığına sinyal veriyor. Bunun doğru olup olmadığını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.