Bitcoin Fiyatı Yeniden 10 Bin Doların Üstünde!

0
279

2020 yılı Bitcoin yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Ocak ayında yaklaşık yüzde 30 değer kazanan Bitcoin dün akşam saatlerinde kısa bir süre de fiyatını yaklaşık 400 dolar arttırdı. Bitcoin en son 9 Şubat tarihinde 10 bin dolar seviyesini geçmişti ama sonrasında tekrar 9 bin 730 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Son yükselişle birlikte, Bitcoin 2020 yılında ikinci kez 10 bin doları seviyesini aşmış oldu.

Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, fiyattaki artışı “Yılın başından beri güçlü bir boğa piyasasındayız. Bu son dönüş güçlü momentumun bir başka açık kanıtıdır.” sözleriyle değerlendirdi.

10.000 dolarının üzerindeki ikinci kırılma ile analistler artık Bitcoin’in iyileşip iyileşmediğini tartışmıyorlar. Tartışma artık tavana ulaşmadan önce fiyatın ne kadar yükselebileceği ile ilgili.

Peki bu yükseliş ne ile ilgili? Fiyat artışının, FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarıyla ilgili olduğu düşünülüyor. Powell, FED’in dijital para birimi üzerinde çalıştığını kabul ettiği. Bunun yanında kripto para biriminin benimsenmesinin ABD Doları için bir tehdit oluşturduğunu da kabul etti. Konuyla ilgili detaylı haber sitemizde mevcut.

Yazının kaleme alındığı saat itibariyle Bitcoin yaklaşık 10.311 dolardan işlem görüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın