Bitcoin Fiyatı Sakinleşti! Peki Piyasa Uzmanları Fiyatı Nasıl Değerlendiriyor?

Bitcoin, bir haftadan fazla bir süredir 18.500 dolar ile 19.500 dolar arasında hareket ediyor. Sabit bir yükseliş döneminden sonra, kripto para birimi bu bölgede yavaşlıyor ve güç kazanıyor gibi görünüyor.

Analistler ise, BTC en iyi yıllarından birini kapatmaya hazırlanırken dikkatli olunması gerektiğini tavsiye ediyor. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin, son 24 saatte yatay hareketle (- %0.44) 19.055 dolar’dan işlem görüyor. Haftalık ve aylık grafiklerde Bitcoin sırasıyla %7.52 ve %22.50 kazanç elde etmiş durumda. Bu son dönemde XRP ve XLM, %110’u aşan kazançlarla rallide liderliği ele geçirdi.

Piyasa Uzmanlarının Bitcoin Tahminleri

Trader Josh Rager, kripto para biriminin fiyatının şu anda elinde tuttuğu 19.000 dolar seviyesinde yana doğru hareket etmeye devam etmesini bekliyor. 18.500 dolar’lık desteğin kırılması veya 19.700 dolar’lık direncin üzerine çıkılması, Bitcoin’in yeni zirvelere veya daha düşük seviyelere doğru kararlı bir hareket başlattığını gösterebilir.

Trader Capo of Crypto ise, Bitcoin fiyatı üzerinde daha fazla hareket ve tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olası bir kapanış bekliyor. En son analizinde, trader BTC’nin fiyatındaki olası bir yükselişten önce büyük bir seviye olarak 19.100 dolar’lık bir hedef belirledi.

Bunların yanında Bybt verileri, eski Bitcoin adreslerinin aktivitesinde bir artış olduğunu ortaya koydu. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bunun Bitcoin sahipleri açısından bir “değişim” olduğuna inanıyor. Bu nedenle, yaşlı balinaların fonlarını kurumsal yatırımcılara sattığını varsayıyor.

Bloomberg Intelligence’ın son aylık raporuna göre, kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone 2021’de Bitcoin için 50.000 dolarlık bir fiyat öngörüyor. McGlone, artan kurumsal talep ve kripto para biriminin dolaşımdaki arzının azalmasıyla BTC’nin fiyatının yeni zirvelere çıkacağına inanıyor. Buna ek olarak, analist, önümüzdeki yılın başlarında bir düzeltme olasılığı ve 2020’nin son çeyreğinde BTC tarafından yaşananlara benzer hareketlerle birlikte 10.000 dolar civarında bir destek seviyesi belirledi. Ayrıca McGlone daha önce BTC’nin 2024 yılına kadar 100.000 dolar’a ulaşabileceğini de belirtmişti.

Trader CrytpoBirb ise kısa vadede kripto para biriminin fiyatındaki düşüşle ilgili olarak, daha büyük bir volatilte senaryosu olduğunu göstermek için Santiment firmasının verilerini kullandı. Trader, işlem platformlarında Bitcoin yüzdesindeki düşüşün, yeni yatırımcıların piyasaya girdiğinin bir göstergesi olduğuna inanıyor.

Bu nedenle, günlük volatiltenin artmasıyla birlikte BTC’nin fiyatında önemli bir artış görme potansiyeli var, bu metrik 2020 boyunca nispeten düşük kaldı. CryptoBirb kısa vadede 5.000 dolar günlük mum potansiyeli görüyor. Ayrıca trader, BTC fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmesini sağlanırsa, minimum 40.000 dolar’lık hedef belirledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.