Kasım 10, 2020

Bitcoin Fiyatı Sakinleşti! Altcoin’lerde Durum Ne?

Bir COVID-19 aşısı haberi patlak verdiğinden beri Bitcoin ve büyük hacimli altcoinler sakinleşti. YFI ve AAVE’den ise çift haneli fiyat artışları geldiği için akıllara şu soru geldi: DeFi’nin geri mi döndü?

Bitcoin Artan Volatilitenin Ardından Sakinleşiyor

Önde gelen kripto para birimi geçen hafta yüksek dalgalanmalar gösterdi. Cuma günü yaklaşık 16.000 dolar’lık yeni bir yıllık en yüksek seviyeye ulaştı, ancak birkaç gün sonra 14.300 dolar’ın altına düştü.

Amerikan çokuluslu ilaç şirketi Pfizer’in deneme vakalarının %90’ından fazlasında başarılı bir şekilde çalışan bir COVID-19 aşısı geliştirdiğine dair raporların ortaya çıktığı son 24 saatte volatilite yüksek kaldı. Sonuç olarak BTC, ZOOM, PayPal ve DocuSign gibi teknoloji hisse senetleri ile birlikte ivme kaybetti. 14.800 dolar’a düşen Bitcoin (Bistamp’ta), o zamandan beri toparlandı.

Teknik açıdan, bir sonraki direnç çizgileri 15.400 dolar, 15.750 dolar ve psikolojik direnç 16.000 dolar’da yer alıyor. Alternatif olarak, BTC, başka bir arıza durumunda 15.000, 14.900 ve 14.600 dolar destek seviyelerine güvenebilir.

Altcoin’ler Ne Durumda?

Altcoin’ler son zamanlarda yüksek volatiliteden mahrum kalmadı. Ancak Bitcoin’e benzer şekilde 24 saatlik ölçekte de sakinleştiler. Ethereum, tam olarak bir hafta önce 3 Kasım’da 370 dolardan işlem görüyordu. O zamandan beri, en büyük ikinci dijital varlık bir noktada 100 dolar kadar yükseldi. Geçtiğimiz birkaç gün içinde hafifçe geri çekildi ve şu anda yaklaşık 450 dolar seviyesinde bulunuyor. Ripple, %13’lük bir artıştan sonra birkaç gün önce 0.27 doları test etmişiti fakat XRP, bunun üzerine çıkamadı ve 0.25 dolara geriledi. Litecoin (- %3) ve Bitcoin Cash (- %3) ilk 10’dan en fazla değeri kaybedenler. Sonuç olarak, LTC 60 dolar’ın altına düşerken, BCH 260 dolar seviyesiyle mücadele ediyor. Chainlink, %2’lik bir artışla burada en iyi performans gösteren oldu.

Nispeten sakin olan büyük hacimli altcoinlere rağmen, bazı düşük ve orta hacimdeki altcoin’ler etkileyici kazançlar gördü. Civic (%67) ile yükselişte zirvede yer alıyor. Dahası, CVC geçen hafta yaklaşık %500 arttı ve bu da onun ilk 100 arasında girmesini sağladı. Sırada Golem (%40) ve Yearn Finance (%17) yer alıyor. İlginç bir şekilde, YFI’nin fiyat etiketi BTC’den daha yüksek: 17.100 dolar. Çift haneli fiyat artışı yaşayan diğer coinler ise şu şekilde: Ocean Protocol (%16), Decentraland (%13), Aave (%11), NEAR Protocol (%11) ve Status (%10).

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?