Ocak 30, 2023

CryptoQuant Müjdeyi Verdi: Bitcoin Fiyatı Sadece Isındı!

CryptoQuant tarafından paylaşılan analiz, Bitcoin ve genel olarak kripto rallisinin gelecekteki daha büyük hareket için sadece bir ısınma olduğunu öne sürüyor. CryptoQuant‘a göre, BTC şu an yalnızca bir ısınma aşamasında.

Twitter hesabında paylaşılan grafik, Bitcoin’in 2021’de başlayan ralliye benzer bir şekilde uzun süreli bir yükseliş trendine girdiğini gösteriyor. Analiz, işlem hacmindeki artışa ve ağdaki arz hareketine dayanmakta.

Bitcoin fiyat tahmini

Tahmine göre uzun süreli bir düşüş trendinde hareket ettikten ve dibe ulaştıktan sonra, yatay hareketin başlangıcını tetikleyen bir haftalık ila bir aylık arzın aktivitesinde bir yaşanma ihtimali yüksek.

On-chain göstergelere göre, Bitcoin fiyatının davranışı 2021 ve 2017’de gördüğümüz eğilimleri tekrarladığı için piyasa kendini tekrarlıyor. Dipteki arz hareketlenmeye başladı ve BTC uzun bir düşüş trendinin ardından tersine döndü.

Bununla birlikte, piyasada son derece dalgalı bir harekete neden olacak kadar yeterli fonlama ve kaldıraçlı pozisyon bulunmuyor. Bu da patlayıcı bir yükselişin hızlıca yaşanmasının önündeki engel. Ancak aynı zamanda, şimdi yaşanacak bir tersine dönüş önümüzdeki yıl büyümenin temeli olabilir.

Bitcoin, yüksek faiz oranı ve yatırımcıları piyasadan daha da uzaklaştıracak yeni bir faiz artırımı olasılığı da dahil olmak üzere zayıf makroekonomik faktörler nedeniyle her an geri çekilebileceğinden, dip seviyenin teyidi henüz piyasada görünmüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?