Bitcoin Fiyatı Neden Düştü?

ABD Başkanı Trump’ın birkaç saat önce ortaya çıkan Covid-19 testinin pozitif olduğu haberine piyasalar tepki gösteriyor. Altın yükseldi ama hisse senetleri ve Bitcoin düştü, daha ne kadar düşecekler?

Donald Trump ve eşi, birkaç saat önce korona virüs testi yaptırdı ve test pozitif sonuç verdi. Hisse senedi piyasası vadeli işlemleri, bu duruma beklenen bir satışla tepki gösterdi, ancak kripto piyasaları, ters yönde hareket eden altın gibi güvenli liman varlıklarıyla ilişkisini kopararak, düşüşü takip etti.

Bitcoin Fiyatı Nasıl Düştü?

Haberi takip eden birkaç saat içinde Bitcoin, 10.650 dolardan 10.400 doların hemen altına düşerek %2.4 değer kaybetti. Bununla birlikte, geçtiğimiz saat içinde, varlık yine 10.500 dolar’ın üzerine çıkmayı başardı. Esasında, BitMEX borsasının sahiplerinin CFTC tarafından birden fazla yasayı ihlal ettiği ve kara para aklama önleme prosedürlerini uygulamadığı için suçlandığına dair haberler çıktıktan sonra dün Bitcoin için daha büyük bir düşüş yaşandı. Bir önceki haberimizde “BitMEX Etkisi” olarak fiyatla ilişkisini açıklamıştık. Aşağıdaki grafikte zamanlama ile ilgili detayları görebilirsiniz.

Bitcoin haftalık direnç seviyesine geri döndü ve daha fazla aşağı yönlü baskı, varlığı 10.200 dolar’a geri gönderebilir. Bitcoin ayıları bugün satışa devam ederse, bu seviye bile kırılabilir ve bu da fiyatın tekrar dört haneli sayılara düşmesine neden olabilir.

Bundan ortaya çıkacak bir sonuç, Bitcoin’in altınla ilişkilendirildiği fikrinin yanıltıcı olduğudur. Altın fiyatları, haberle birlikte bir kez daha 1.900 dolar / ons’un üzerine yükseldi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.