Kasım 25, 2019

Bitcoin Fiyatı Neden Düştü? İşte Olası Sebepler!

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz son birkaç gün içerisinde çok sert bir düşüş yaşadı. 7 bin doların altına kadar gerileyen Bitcoin yatırımcılarını üzdü. Bitcoin yazının kaleme alındığı saat itibariyle yaklaşık olarak 6.852 dolar seviyesinde işlem görüyor. Peki Bitcoin’in bu düşüşünün olası sebeplerleri ne? Haberimizin devamında bunlara değineceğiz.

Düşüşü artiran sebeplere bakıldığında karşımıza ilk olarak balinalar çıkıyor. Whale Alert tarafından paylaşılan bilgilere göre düşüşün artmasından hemen önce bir balina tarafından 44.000 BTC değerinde transfer işlemi gerçekleştirildi. O an ki değerine baktığımız da 310 milyon dolar olan Bitcoin’in satılmış olması ihtimali bile düşüşü artırmış olabilir.

İkinci sebep olarak Çin’in etkisi düşünülebilir. Bir kaç hafta önce Çin’den gelen olumlu Blockchain haberleriyle Bitcoin fiyatı 10.000 dolar seviyesinin üstüne kadar çıkmıştı. Aynı şekilde ğeçtiğimiz günlerde hatırlarsanız Binance’in Çin’deki ofisinin basıldığı iddiaları ortaya atıldı. Bazı analistler göre bu haberler piyasanın kötü etkilemesine sebep oldu. Çin’in piyasa üzerinde önemli etkiye sahip olduğu bir gerçek.

Son sebep olarak ise Bitcoin fiyatını 7.000 dolar seviyesine kadar düşmesiyle yükselişe yönelik güvenin zayıflamış olması gösterilebilir. Bu düşüş ile birlikte fiyat daha da aşağı inmiş olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?