Mart 14, 2024

Bitcoin Fiyatı Ne Zaman Zirveye Ulaşacak? Analist Merak Edilen Tarihi Açıkladı!

Kripto para birimleri piyasasında öncü isimlerden biri olan ve yakından takip edilen bir analist, Bitcoin fiyatında devam eden boğa piyasası döngüsünde ne zaman zirveye ulaşacağına dair çarpıcı tahminlerde bulundu. Analist Rekt Capital, tarihsel verilere dayanarak Bitcoin’in 2024’ün sonlarına veya 2025’in başlarına kadar mevcut boğa döngüsünün zirvesine erişebileceğini belirtti.

Rekt Capital, geçmişteki fiyat eylemi ve piyasa hareketlerini detaylı bir şekilde analiz ederek bu tahminlerde bulundu. Analistin yaptığı analizlere göre, Bitcoin’in önceki boğa döngülerinde zirveye ulaşması genellikle 266 ile 315 gün arasında bir zaman diliminde gerçekleşmiştir. Bu bilgilere dayanarak, Rekt Capital, Kasım 2024’ün sonları ile Ocak 2025’in sonları arasında Bitcoin’in bu döngünün zirvesine ulaşabileceğini öngörüyor.

Bitcoin boğa döngüleri

Ancak, Rekt Capital’ın tahmini sadece bu dar zaman aralığına dayanmıyor. Analist aynı zamanda Bitcoin’in tarihindeki her boğa döngüsünün genellikle bir öncekinden daha uzun olduğunu gözlemlediğini belirtiyor. Bu nedenle, mevcut boğa döngüsünün de uzun bir süre boyunca devam edebileceğini ve zirveye ulaşma süresinin önceki tahminlerden daha uzun olabileceğini dile getiriyor:

“Boğa piyasası bir makro ayı piyasasına girmeden ve son kez zirve yapmadan önce eski tüm zamanların en yüksek seviyelerinin ötesinde geçirilen gün sayısında bir miktar uzama olabileceğini hesaba katmalıyız.

Ve bu uzamayı anlamak gerçekten önemli çünkü bu, buradan [2014] buraya [2018] kadar iki haftalık bir uzama var. 2022’nin 2018’e kıyasla da bir aydan biraz fazla bir süre uzama olduğu görülüyor.

Peki bu mevcut döngüde iki hafta mı uzama olacak yoksa bir aydan biraz fazla mı uzama? Yoksa bir ay artı iki hafta kadar mı uzama olacak? Bu da gerçekten boğa piyasasının potansiyel zirvesini belki Şubat’a, hatta belki de Mart’a, en geç Nisan’a iter.”

Analist bunların yanında mevcut döngünün öncekilerden daha hızlı göründüğünü, halving etkinliğinden önce tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatlarına ulaşıldığına dikkat çekiyor. Önceki döngülerde ATH seviyesine halving etkinliğinden sonra ulaşılmıştı. Analist döngünün öncekilerden daha uzun sürmesiyle birlikte, zirveye ulaşıldığında hızın etkili olabileceğine inanıyor.

“Yani 2025’in en az birinci çeyreği, bu grafiğe göre Bitcoin’in boğa piyasasının zirvesine ulaşabileceği an.”

Bitcoin, basın zamanında yaklaşık 72.959 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?