Şubat 20, 2024

Bitcoin Fiyatı Ne Kadar Olacak? Yapay Zekadan 1 Mart 2024 için Tahmin Geldi!

Bitcoin, dünya çapında önde gelen kripto para birimi olarak konumunu hiç kaybetmemişken, 2024’ün ilk aylarında gösterdiği ilgi ve gelişmelerle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Dokuz farklı Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasının ardından gerçekleşen büyük bir piyasa düzeltmesi, Bitcoin’in piyasa değerinin bir hafta içinde yaklaşık 80 milyar dolar düşmesine sebep oldu. Ancak, bu düşüş kısa sürdü ve Bitcoin, sadece birkaç hafta içinde 39.500 dolardan 52.000 dolara kadar yükselerek, önceki 65.000 dolarlık rekor seviyesine doğru ilerlemeye başladı.

Kripto para piyasasının hızlı değişkenliği, analistlerin bu alanda doğru tahminler yapmasını zorlaştırıyor. Öngörüler, büyük düşüşlerden rekor seviyelere kadar geniş bir yelpazede değişiklik gösteriyor.

Son zamanlarda yaşanan bu hareketlilik, özellikle Bitcoin yarılanması ve Ethereum’un (ETH) 2022’nin başından bu yana ilk kez 3.000 dolar seviyesini aşması gibi olaylarla birlikte, kripto para piyasasının genelinde bir ralliye işaret ediyor.

Bu bağlamda, Finbold, gelecekteki fiyat tahminlerinde uzmanlaşmış yapay zeka destekli bir platform olan PricePredictions’a döndü. Platformun yapay zeka tahminleri, Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda istikrarlı bir yükseliş trendi göstereceğini ve 10 gün içinde 53.108,10 dolara, bir ay içinde ise 55.789,10 dolara ulaşacağını öngörüyor.

Bitcoin’in son dönem performansı, yatırımcılara ve tüccarlara önemli kazançlar sunarken, TradingView’in sağladığı teknik analiz de benzer şekilde olumlu bir görünüm sunuyor. Bitcoin genel olarak “güçlü alım” sinyali alırken, osilatörler “alım” ve hareketli ortalamalar “güçlü alım” olarak değerlendiriliyor. Ancak, son 24 saatlik işlemlere dayanan analiz biraz daha temkinli, osilatörler nötr ve hareketli ortalamalar “al” sinyali veriyor.

Yılın başından bu yana Bitcoin, %18,21 oranında bir artış gösterdi ve bu trend son 30 gün içinde %25,32, son 7 gün içinde ise %4,82 artışla devam etti. Son zamanlarda fiyat biraz daha dengelenmiş ve %0,20’lik bir düşüşle 52.257 dolar seviyesine gerilemiş durumda.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?