Temmuz 3, 2024

Bitcoin Fiyatı Kritik Boşluğu Kapatıyor: Boğa Kapıda mı?


Bitcoin fiyatı, bugünkü işlem günü boyunca kripto piyasasında %2,5’ten fazla değer kaybederek 60.000 dolar seviyesinin altına düştü. Doğal olarak, tüm piyasa da koyu kırmızı renkte ve toplamda neredeyse 100 milyar dolarlık bir kayıp söz konusu. Gün içindeki tasfiyeler, iki kat daha fazla pozisyonun kapanmasına neden oldu. Bu da yatırımcıların daha büyük kayıplarla karşı karşıya kalmasına yol açtı.

Ancak, olumsuz piyasa duyarlılığının ortasında kayda değer bir olay meydana geldi. Bugünkü fiyat düşüşü, BTC’nin CME borsasındaki BTC fiyat grafiğinde 28 Haziran’dan kalma bir boşluğu kapatmasını sağladı. O gün, Bitcoin vadeli işlemleri 62.085 dolardan açılmıştı – bir önceki günün kapanış fiyatının %2,8 üzerinde ve BTC1 fiyat grafiğinde kapatılmamış bir boşluk bırakmıştı.

bitcoin fiyat analizi

Bu Ne Anlama Geliyor?

Finans ve kripto piyasalarında, bir varlık önceki kapanış fiyatından önemli ölçüde daha yüksek veya daha düşük açıldığında fiyat boşlukları oluşur ve grafikte bir boşluk yaratır. Bu boşluklar genellikle gelecekteki fiyat hareketleri için mıknatıs görevi görür. Çünkü yatırımcılar varlığın eninde sonunda boşluk seviyesine dönerek onu “kapatacağını” tahmin eder.

CME boşluklarının Bitcoin için önemi, piyasa katılımcılarının potansiyel ticaret fırsatları için bu boşlukları yakından izlediğinden dolayı tahmin gücünde yatmaktadır. Chicago Mercantile Exchange (CME) üzerinde işlem gören Bitcoin vadeli işlemleri, hafta sonları ve tatillerde durduğundan, hafta sonu boyunca Bitcoin’in spot fiyatındaki hareketler CME fiyatlarında boşluklar oluşturabilir. Traderlar ve analistler, bu boşlukların kapanma olasılığını göz önünde bulundurarak stratejiler geliştirir. Bu da Bitcoin‘in kısa vadeli fiyat hareketleri üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Aşağı yönlü bir boşluğun kapanması BTC için bir yükseliş sinyali olarak görülebilir. Piyasanın bir dengesizliği ele aldığını ve potansiyel olarak bir fiyat toparlanmasının önünü açtığını gösterir. Bugünkü piyasa düşüşü ilk bakışta olumsuz görünse de, CME boşluğunun kapanması yakın gelecekte BTC için olumlu bir görünüm sunabilir.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?