Kasım 8, 2020

Bitcoin Fiyatı İçin Kritik Seviyeler ve Usta Analistlerin Görüşleri!

Bitcoin boğaları, geçtiğimiz iki gün boyunca gerçekleşen %10’luk ağır düzeltmede kaybedilen zeminin bir kısmını geri kazanmayı başardı. Sert düşüş BTC’nin, 8 Ocak 2018’den beri görülmeyen psikolojik 16.000 dolar seviyesini geçememesiyle ve hararetli 2020 ABD Başkanlık seçimlerinin sona yaklaşmasıyla aynı zamana denk geldi.

Teknik incelemeleri dikkate alırsak Bitcoin fiyatının önündeki ilk güçlü direnç 15.300 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin’in sonraki hareketinin ne olacağını görmek için, yaklaşık 15.300 dolar alanı civarında duran dirençte net bir tepki görmemiz gerekiyor. Şu anda BTC’nin ilerlemesinin hemen önünde duran diğer dirençler arasında 15.150 dolar ve 15.385 dolar’lık seviyeler bulunuyor. Bu seviyelerin üstesinden gelinirse 15.750 dolar ve psikolojik seviye olan 16.000 dolar’a ulaşabiliriz. Bunun yanında 15.750 dolar’ın üzerine çıkmaya yönelik ikinci başarısız bir girişim, düşüşün iki katına çıkmasına ve fiyatların tekrar düşmesine neden olabilir.

Aşağı doğru baktığımızda, 14.900 dolar, 14.600 dolar ve 14.495 dolar olmak üzere, Bitcoin’in fiyatını daha fazla düşüşe karşı yükseltmeye yardımcı olabilecek bir dizi potansiyel kısa vadeli destekten söz edebiliriz. Genel olarak, momentum şu anda yükseliş eğiliminde olan tüccarları destekliyor gibi görünüyor, ancak kapanışın 15.000 dolar seviyesinde üzerinde gerçekleşip gerçekleşmeyeceği önemli bir nokta.

Tüm bunların yanında analistlerin nasıl bir beklenti içinde olduğu da merak edilenler arasında. Haberimizi devamında birkaç piyasa uzmanının görüşlerine yer vereceğiz.

İlk olarak finansal piyasalarda teknik analiz eğitimleri veren ve kripto sektörünün de yakından takip ettiği Kamile Uray’ın görüşlerine yer vereceğiz. Usta eğitmen aşağıdaki grafiği paylaşarak şu yorumlarda bulundu:

“Btc trendi ve desteği kırdı ve düzeltme başladı. Öncelikle yeşil kutunun daha sonra son zirve olan 15.893 üzerinde kapanışlar yaparsa yükselişe devam eder. Kutunun üzerinde kapanışlar gelmediği sürece son hareket düşüş onayı diye düşünülebilir.”

Yine kripto topluluğunun yakından takip ettiği @altcoinrookie isimli analist, kısa ve öz ifadeler kullanarak “Şimdi bitcoin almayan gitsin 20.000 den alsın.” şeklinde bir paylaşım yaptı. Bazı analistlere göre 15 bin dolar seviyesi, dipten satın alma fırsatı olarak görülüyor.

Son olarak Emekçi Trader (@etrader0) isimli analist, fiyat grafiğindeki meydana gelen yeni bir oluşuma (akşam yıldızı) dikkat çekti ve şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin 15.550 dolar üzeri gün kapanışı yapıp bu formasyonu iptal etmediği sürece yönü aşağı.”

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?