Temmuz 1, 2024

Bitcoin Fiyatı için Kritik Gelişme: ABD’de Açıklanan Veriler Dikkat Çekti!


Bitcoin fiyatı, keskin düşüşler ve ani yükselişlerle dikkat bir oynaklık döneminden geçiyor. Yazının yazıldığı anda, fiyat 24 saat içinde %2,04 artışla 62.743 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin yatırımcılarını rahatsız eden önemli bir gelişme, ABD’de açıklanan ISM İmalat PMI verilerinden geldi. Yayınlanan verilere göre, ISM İmalat PMI 49,1 beklenirken 48,5 olarak kaydedildi. Mayıs ayı verisi ise 48,7 olarak gelmişti.

Bu veri, ülkenin enflasyon yönünü ölçmede kritik bir rol oynuyor. ISM İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi), imalat sektörünün performansını ölçen bir ekonomik göstergedir. Bu veri, sipariş faaliyetlerine bakarak ürünlere olan talep seviyesini ölçer.

PMI verisi 50’nin üzerinde olduğunda ekonominin genişlediğini, 50’nin altında olduğunda ise daraldığını gösterir. Kaydedilen 48,5 puan, ekonomideki sıkıntının enflasyonist bir baskıya dönüşebileceğine işaret ediyor. Bu tür ekonomik göstergeler, Federal Reserve’ün faiz oranlarını nasıl ayarlayacağını belirlemede önemli bir rol oynar.

Şu an için, Fed faiz oranını sabit tutmayı seçti. Ancak, bu yıl sonuna kadar bir indirim yapılması bekleniyor. Açıklanan verilerle birlikte, Bitcoin yatırımcıları ani bir tepki vererek fiyatın hızla düşmesine neden oldu.

Piyasanın şimdi stabilize olmasıyla birlikte, BTC’nin bu yeni katalizörden nasıl yararlanacağı merak konusu.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?