Ekim 3, 2023

Bitcoin Fiyatı için İddialı Tahminler Gelmeye Devam Ediyor: Bu Tarihlerde 89.000 Dolar!


Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, 2025 yılında Bitcoin (BTC) için fiyat hedefinin üst sınırlarını ortaya koyuyor.

InvestAnswers’ın sunucusu, yeni bir YouTube videosunda 447.000 YouTube abonesine, BTC için fiyat hedefinin büyük ölçüde zincir içi arz, ABD’deki spot BTC borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) geleceği ve en iyi kripto varlığının genel olarak benimsenmesi dahil olmak üzere birçok faktöre bağlı olduğunu söylüyor.

Sunucu ayrıca Bitcoin’in uzun vadeli sahip arzının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtiyor.

 Bu çılgınlık. İnsanlar satmıyor.

Analist, Bitcoin’in 2025 yılında 89.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor, ancak BTC’nin 142.000 dolarlık bir “maksimum yukarı yönlü” olduğunu düşünüyor.

InvestAnswers sunucusu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) spot bir Bitcoin ETF’sini onaylamamaya karar verirse fiyat hedeflerinin daha düşük olacağını belirtiyor. Ancak analist, SEC’in spot tabanlı bir Bitcoin ETF’sine yeşil ışık yakması halinde “işlerin çığırından çıkabileceğini” söylüyor.

SEC geçen hafta bir dizi spot BTC ETF başvurusuna ilişkin kararları erteledi, ancak düzenleyici muhtemelen 2024’ün başlarına kadar bunlardan bazılarını karara bağlayacak.

BTC bu haber yazıldığı sırada 27.528 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı son 24 saatte %1,2 düştü ancak 2023’ün başından bu yana yaklaşık %66 artış gösterdi. Bununla birlikte, bu yılki fiyat artışlarına rağmen Bitcoin, Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan hala %60’tan fazla düşüşte.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?