Bitcoin Fiyatı Gözünü Yükseklere Dikti, Sırada Ne Var?


Son güncellenme : 24.10.2022 - 23:54

Bitcoin fiyatı gün içerisinde direnci 22.000 dolara kadar itmeyi başardı. Bu, geçtiğimiz haftanın sonuna doğru BTC tarafından liderlik edilen genel rallinin ardından ortaya çıktı. Yatırımcılar, BTC’nin 25.000 dolarlık hedefini oldukça erişilebilir hale getiren Ethereum Merge’den önce strateji oluşturuyor gibi görünüyor.

Bitcoin, Ethereum Merge Öncesi Yükseliyor

Ethereum’un Birleştirme olarak adlandırılan en büyük güncellemesine sayılı saatler kaldı. En büyük akıllı sözleşme platformunun yerel token’ı ETH, iş kanıtından (PoW) hisse kanıtı (PoS) konsensüsüne geçiş yapacak.

Ekta Mourya’ya göre yatırımcılar, Bitcoin fiyat rallisinin Ethereum Merge ve ABD TÜFE verilerinin yayınlanması öncesinde soğumasını bekliyor. Her iki gelişme de, artan oynaklığın ortasında, değişen trader yaklaşımı ve enflasyon seviyeleri nedeniyle Bitcoin fiyatında oynaklığın artmasına neden olabilecek önemli detaylar.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ABD’de enflasyon verilerinin yükselmesi ve ardından Bitcoin fiyat performansını olumsuz yönde etkilemesi bekleniler dahilinde. Yukarı yönlü harekete bakıldığında ise öncü kripto para birimi 25.000 doları hedefliyor, ancak bu seviyeye doğru hareketten önce bir geri çekilme de olasılıklar dahilinde. Bununla birlikte, dört saatlik grafik 23.000 dolar civarında güçlü bir arz alanı gösteriyor.

Bitcoin fiyatının 25.000 dolara yükselişi doğrulamak için günü bu seviyenin üzerinde kapatması gerekiyor. Aksi takdirde, yatırımcılar kısa vadeli düşüşlere alışmaya başlamalıdır. Trader’lar, BTC fiyatı 22.000 dolar desteğini aştığında yeni kısa pozisyonları onaylayabilir.

Bitcoin dolar grafiği

200 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) desteği 21.469 dolardan güçlendirirse, Bitcoin fiyatının yaklaşmakta olan geri çekilmesinin kısa ömürlü olabilir. 20.800 dolar ile 21.469 dolar arasındaki alan, büyük bir talep bölgesi anlamına geliyor ve Bitcoin fiyatını yukarı yönlü hareket ettirmeye yarayabilir.

Michaël van de Poppe gibi analistler, kripto para piyasasının potansiyel bir dip sinyali verdiğine inanıyor. Bitcoin fiyatının Temmuz ayında 25.000 dolara yükselmesine neden olan 200 haftalık MA’dan bir sıçramadan bahseden analistler, “ralliyi bir yeniden test izledi, ardından güçlü bir sıçrama ve BTC fiyatı için yükseliş görünümüne güven ekledi” yorumunu paylaştılar.

Öte yandan, aynı dört saatlik grafikteki Hareketli Yön Endeksi (DMI), Bitcoin fiyatının yukarı yönlü momentumunu kademeli olarak tükettiğini gösteriyor. 25.000 dolara tırmanmadan önce daha fazla likidite toplamak için bir geri çekilme gerekiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?