Ocak 19, 2024

Bitcoin Fiyatı Düşüş Riskini Sürdürüyor Olabilir: Yeni Analizler Olası Seviyeleri Belirledi!

Bitcoin fiyatı bugün erken saatlerde 40.000 dolara doğru düzeltirken piyasada sert bir satış baskısını tetikledi. Yaşanan son düşüş Grayscale Bitcoin Trust’tan (GBTC) yeni BTC ETF’lerine doğru akışın başlamasıyla gerçekleşti.

Ali Martinez, Bitcoin fiyat hareketlerinin paralel bir kanala bağlı olduğuna dikkat çekti. Martinez’e göre bu gösterge, BTC’nin kanalın üst sınırında, 48.000 dolar seviyesinde bir dirençle karşılaştığını gösteriyor.

Analiste göre BTC fiyatı alt sınıra doğru bir düzeltme gerçekleştirerek 34.000 dolara gerileme riski taşıyor. Ancak analist bu düzeltmenin daha sonra yukarı yönlü hareketini tekrar ederek 57.000 dolarda yer alan üst sınırı tekrar edebileceğini öngörüyor.

ali martinez bitcoin fiyatı için uyardı

Santiment, mevcut yatırımcıların 10 Ocak’ta onaylanan Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının ardından hala iyimser olduğunu belirtti. Ancak mevcut FOMO hali hazırda bir zirve fiyatı kaydetmiş olabileceğinden dolayı hissiyat değişmeye başlamış olabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere uzmanlar ETF onayı beklentisiyle varlığı hali hazırda fiyatlandırmış olabileceğini belirtti.

santiment btc verilerini yorumladı

Santiment yatırımcıların mevcut duyarlılığını ölçmek için birtakım kelimeleri analiz ettiğini de belirtti. Ancak genel olarak daha tecrübesiz yatırımcıların FUD’lara kanarak satışlar yapabileceğini belirtti.

Bitcoin Çok Aylı Durgunluk Beklentisine Girebilir

On-chain analitik platformu College, Bitcoin fiyatında birkaç aylık düzeltme veya bir durgunluk olabileceğini öne sürüyor. Analize göre böyle bir eğilim, yaklaşan bir ayı piyasasına işaret etmemekte ve madeni paraların piyasada daha güçlü ellere geçmesiyle gelecekte sağlam bir boğa koşusunun önünü açabilmektedir.

Piyasadaki mevcut koşulları göz önünde bulundurduğumda 37.800 dolar civarında “kısa vadeli maliyet” tabanı dikkat çekiyor. Bitcoin için bu seviyeler boğalar ve ayılar için kritik destek/direnç seviyesi olarak görev görüyor.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?