Şubat 2, 2024

Bitcoin Fiyatı Dibe Ulaştı Mı? Analist Alım Yapmak İçin Uygun Zamanı Müjdeledi!

Yakın zamanda kripto analisti Ali Martinez tarafından yapılan bir analize göre, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketlerine dair önemli bir gösterge olan MVRV (Market Value to Realized Value) göstergesi olumlu bir sinyal verdi.

MVRV, Bitcoin piyasa değerini gerçekleşen kapitalizasyonuna oranlayarak, kripto varlığının mevcut değerini gerçek değeriyle karşılaştıran bir orandır. Bu gösterge, Bitcoin’in gereğinden az mı yoksa aşırı mı değerlendiğini değerlendirmek için kullanılır. Analist Ali Martinez, geçmiş verilere dayanarak yaptığı analizde, Bitcoin’in MVRV göstergesinin, lider kripto varlığının fiyatının olası bir artışa işaret ettiğini belirtiyor.

Martinez’e göre, geçen yıl içinde Bitcoin’in MVRV Oranı, 90 günlük ortalamanın altına her düştüğünde, bu durum genellikle bir dip satın alma fırsatının habercisi olmuştur. Şu anda, BTC MVRV Oranı’nın yine 90 günlük ortalamanın altında olması, analiste göre, Bitcoin’in muhtemelen uygun bir alım noktasında olduğunu işaret ediyor.

“Bitcoin MVRV Oranı geçen yıl 90 günlük ortalamanın altına her düştüğünde, bu bir dip satın alma fırsatının sinyalini verdi. Şu anda BTC MVRV Oranının yine 90 günlük ortalamanın altında olması, BTC satın almak için uygun bir an olabileceğini gösteriyor.”

Ali Martinez'den Bitcoin analizi

Bitcoin basın zamanında 43.105 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analistin takip ettiği bir diğer kripto para Dogecoin (DOGE). Daha öncede bildirdiğimiz üzere Martinez lider meme coin’le ilgili önemli bir gelişmeye dikkat çekti. IntoTheBlock’tan alınan verilere atıfta bulunan analist, DOGE’da geçen hafta yeni adreslerin yaklaşık %1.100 oranında artmasıyla “dikkat çekici bir büyüme artışına” tanık olduğunu söyledi.

Kripto analistine göre Dogecoin adreslerinin sayısındaki bu büyüme, meme coin’in potansiyeli açısından iyiye işaret eden güçlü bir temel işaret.

“Yalnızca 29 Ocak’ta, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak rekor kıran 247.240 yeni DOGE adresi oluşturuldu. Ağ genişlemesindeki sürekli yükseliş eğilimi yakında DOGE fiyatlarına olumlu yansıyabilir.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?