Şubat 16, 2023

Bitcoin Fiyatı Bu Üç Faktöre Bağlı Olarak Şekilleniyor!

Altcoin Daily’den Aaron Arnold, yayınladığı YouTube videosunda Bitcoin fiyatını etkileyecek üç ana faktörün altını çizdi. BTC’nin fiyatı haber hazırlanırken 24.704 dolar değerindeydi ve bu durum yatırımcılar ve trader’lar arasında heyecan yarattı.

Bitcoin Fiyatını Etkileyen Üç Faktör

Arnold, Şubat ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin, Sam Bankman Fried’in tahvil imzalayanların kimliklerinin yayınlanmasının ve Kevin O’Leary’nin ABD’de gerçek kripto mevzuatının zamanlamasına ilişkin tartışmalarının, öncü kripto paranın değeri hızla artarken Bitcoin fiyatı üzerinde bir etkisi olacağını öngörüyor.

Genel olarak, TÜFE yükseldiğinde, yaşam maliyetinin arttığını ve bir para biriminin satın alma gücünün azaldığı anlamına gelir. İnsanlar değer depolamak için alternatif yollar aradıklarından, bu durum para birimine olan talebin azalmasına yol açabilir. Bu nedenle, TÜFE yükseldiğinde, bazı yatırımcılar servetlerini enflasyonun etkilerinden korumanın bir yolu olarak Bitcoin’e yönlendirebilmektedir.

Bitcoin fiyat hareketi bunlara bağlı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere SBF’nin kefillerinin kimlikleri ise William ve Flora Hewlett Vakfı’nın başkanı ve Stanford Hukuk Fakültesi’nin emeritus dekanı Larry Kramer ve Stanford Üniversitesi’nde kıdemli bir araştırmacı bilim adamı olan Andreas Paepcke olarak açıklandı. Arnold bunun Bitcoin’in fiyatını da etkileyebileceğini söylüyor.

Öte yandan Kevin O’Leary‘nin bugün erken saatlerde Yahoo Finance’de yaptığı açıklamalar da dikkat çekti. Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en büyük kripto merkezi olduğundan, sektörle ilgili düzenlemeleri kripto para birimlerinin değeri üzerinde derin bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte, kripto düzenlenmemiş olarak kalmaya devam ediyor ve SEC hala sektörü uygulama yoluyla aktif olarak düzenliyor.

Arnold’un doğrudan düzenleyicilerle görüştüğünü belirttiği O’Leary, alelacele yapılmış bir kripto düzenleme tasarısının yakında Kongre’ye sunulabileceğini ancak bunun kripto piyasasına yarardan çok zarar verebileceği görüşünde.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?