Bitcoin Fiyatı Bu Gösterge İle Ters Orantılı! Yeni Bir Ralli Mi Yaklaşıyor?

Bitcoin fiyatı için hareketli günler yaşanıyor. Bitcoin fiyat hareketleri yatırımcılar tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Bu ilgiye karşılık, pek çok analistte önemli olduğunu düşündükleri gözlemlerini paylaşmaya devam ediyor.

Perşembe günü yayınlanan bir Tweet’te, kripto analisti @ColeGarnerBTC, piyasa analiz firması Glassnode’den madenci çıkışları ile Bitcoin fiyatı arasında ters korelasyon olduğunu gösteren bir grafik yayınladı. İddiaya göre ne zaman madencilerden borsalara BTC transfer hacminde gözle görülür bir düşüş yaşansa Bitcoin (BTC) fiyatı için bir başka yükseliş vakası ortaya çıkıyor.

Söz konusu tabloya göre, madencilerden borsalara yapılan BTC transfer zamanlarında yaşanan zirveler, BTC fiyat hareketleri için öncü bir gösterge görevi görüyor. Başka bir deyişle, madenciler depolarını boşaltıyorlar ve süreçte yerel tepeler yaratıyorlar. Çoğu zaman, bu dönemleri önemli bir düşüş takip ediyor. Tersine, madenci çıkışlarındaki büyük bir düşüş (grafiğin sağında görüldüğü gibi) Bitcoin fiyatında bir ralliyi tetikliyor. Sonuç olarak Bitcoin fiyatı ile madencilerden kripto borsalarına yapılan transfer arasında ters bir korelasyon var gibi görünüyor.

Mayıs ayının başından itibaren madenci-borsa hacmi 2019 yılının Ağustos ayından bu yana görülmeyen seviyelere düştü. Eğer analistin ortaya çıkardığı bağlantı doğruysa, Bitcoin başka bir ralli yaşayabilir. Ancak bunu zaman gösterecek.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.