Haziran 12, 2020

Bitcoin Fiyatı Bir Günde %11 Değer Kaybetti! İşte Düşüşün Sebebi

Bitcoin, boğaların neredeyse bir yıldır kırmaya çalıştığı psikolojik direnç seviyesi olan 10.000 doları geçemediği için 9.064 dolara düştü. Boğalar 01:00 EST civarında 10.000 dolar seviyesini kırmak için son bir girişimde bulundu fakat oradan yokuş aşağı gitti.

Bitcoin, Coinbase’deki önceki gün kapanışa kıyasla %6.43 düştü. Grafikte 9.064 dolarlık sert bir sıçrama ortaya çıktı, Bitcoin şu anda 9.323 dolar aralığında işlem görüyor. Destek seviyeleri ise 9.159 ila 9.200 dolar arasındadır. Bu destek başarısız olursa, izlenecek bir sonraki anahtar seviye 8.800 dolar ila 8.900 dolar arasındadır.

Bitcoin Düşüşünü Ne Tetikledi?

Volatilite kripto piyasalarını karakterize ediyor. Geçmiş dönemlerde, en azından Bitcoin’in geleneksel piyasalardan farklı davranması beklenildi. Yine de, 12 Mart’ta, herkes COVID-19 salgınının uzun süreceğini ve ekonomileri kapatabileceğini fark ettiğinde, insanlar belirsiz zamanlarda en güvenli limana yönelmeye başladılar; fiziksel nakit. O gün ABD hisse senetleri düştüğünde, kripto piyasaları da bunu izledi. Bugün Dow Jones Endeksi, yüzde 5.22 düşüşle 25.582 puan seviyesine gerilemesiyle aradaki korelasyon netleşti. Çünkü Bitcoin’de bir gerileme yaşadı. Ayrıca Petrol yüzde 10 düşüşle Nisan’dan bu yana en sert günlük düşüşünü kaydetti. S&P 500 endeksi de 148 puanlık bir düşüş yaşadı. Düşüş yüzde 5’lere yaklaşmış durumda.

Bitcoin’in geleneksel piyasadan ayrılması yakın zamanda gerçekleşmeyecek gibi görünüyor. Bu durumun piyasada büyük bir hayal kırıklığı yarattığını söylemek gerek. Çünkü Bitcoin söz konusu varlıklardan farklıdır; merkezi yoktur, geleceğin varlığı olarak değerlendirilir. Ama merkeziyetçi bir varlık olarak hareket etmesi beklenmeyen bir durumdur.

Sonuç olarak, son hamle 10.000 dolarlık direncin çok güçlü olduğunu gösteriyor. Bitcoin, son 30 gün içinde altı kez 10.000 dolar ve son 10 ay içinde sadece üç kez 10.500 dolar kırmaya çalıştı. Önümüzdeki günlerde başarılı olacak mı hep birlikte göreceğiz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?