Ocak 3, 2020

Bitcoin Fiyatı Aniden Yükseldi, Bu Yükselişin Nedeni Ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin, son bir kaç saat içerisinde baya hareketliydi. Gece saatlerinde 7 bin doların altına gerileyen Bitcoin (BTC) yayın saatimizde 7,300 dolara kadar yükselmiş durumda.

Bitcoin fiyatı dün gece 7 bin doların altına gerilemişti. Fakat sabah saatlerinde bu durum değişti ve şu anki Coinmarketcap güncel fiyatıyla 7,300 dolara kadar yükseldi.

Neden Yükseldi?

Bu yükselişin nedeni sorusuna kesin bir cevap vermek pek mümkün gözükmüyor. Fakat geçtiğimiz son birkaç saate dikkat aldığımızda Bitcoin’in fiyatını artırmaya neden olabilecek birkaç olayın yaşandığını görebilmekteyiz.


Kripto para sektöründeki bazı yorumculara göre Bitcoin fiyatındaki bu haraketlilik ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamalarıyla bağlatılı olabileceği yönde. Pentegon tarafından yapılan açıklamada İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymanı, Donald Trump’ın emri doğrultusunda öldürüldü. Bu ölüm haberinin ardından petrol fiyatında yüzde 3’lükte bir artış yaşandı.

Bu yaşanan olay bazı kesime göre Bİtcoin fiyatının da harekete geçmesine sebep oldu. Bu isimlere göre bu olayın ekonomiyi nasıl etkileyeceğini tahmin edemedikleri için paralarını Bitcoin’e aktarmaya başladılar ve bu fiyatın artmasına neden oldu. Fakat bazı isimler ise bu artışın bu olaylarla bağlantılı olmadığını düşünmekteler.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.