Bitcoin Fiyatı Aniden Yükseldi, Bu Yükselişin Nedeni Ne?

0
474

Lider kripto para birimi Bitcoin, son bir kaç saat içerisinde baya hareketliydi. Gece saatlerinde 7 bin doların altına gerileyen Bitcoin (BTC) yayın saatimizde 7,300 dolara kadar yükselmiş durumda.

Bitcoin fiyatı dün gece 7 bin doların altına gerilemişti. Fakat sabah saatlerinde bu durum değişti ve şu anki Coinmarketcap güncel fiyatıyla 7,300 dolara kadar yükseldi.

Neden Yükseldi?

Bu yükselişin nedeni sorusuna kesin bir cevap vermek pek mümkün gözükmüyor. Fakat geçtiğimiz son birkaç saate dikkat aldığımızda Bitcoin’in fiyatını artırmaya neden olabilecek birkaç olayın yaşandığını görebilmekteyiz.


Kripto para sektöründeki bazı yorumculara göre Bitcoin fiyatındaki bu haraketlilik ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamalarıyla bağlatılı olabileceği yönde. Pentegon tarafından yapılan açıklamada İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymanı, Donald Trump’ın emri doğrultusunda öldürüldü. Bu ölüm haberinin ardından petrol fiyatında yüzde 3’lükte bir artış yaşandı.

Bu yaşanan olay bazı kesime göre Bİtcoin fiyatının da harekete geçmesine sebep oldu. Bu isimlere göre bu olayın ekonomiyi nasıl etkileyeceğini tahmin edemedikleri için paralarını Bitcoin’e aktarmaya başladılar ve bu fiyatın artmasına neden oldu. Fakat bazı isimler ise bu artışın bu olaylarla bağlantılı olmadığını düşünmekteler.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın