Aralık 2, 2023

Bitcoin Fiyatı 40.000 Dolara Ulaşacak mı? İşte Yaşanan Son Gelişmelerin Yorumu!

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın faiz oranlarının değişmeyeceğini öne süren açıklamaları piyasada tartışılmaya devam ederken, Bitcoin fiyatı 2023 yılının en yüksek seviyesini kaydetti.

Öncü kripto para birimi Cuma günü rallisini genişleterek Coinbase’ta 39.000 dolara ulaştı.

Son yükselişiyle Bitcoin, kripto para sektörünün sarsılmasından ve Terra ekosisteminin çöküşü nedeniyle fiyatların kademeli olarak düşmeye başlamasından hemen önce, Mayıs 2022’den bu yana en yüksek değerine ulaştı. 2023 yılı sona ererken, kripto para spekülatörleri BTC’nin 40.000 dolara ulaşma olasılığına odaklanmış durumda, zira en büyük dijital varlık yıl içinde iki kattan fazla değer kazanmayı başardı.

Bitcoin bu yıl şimdiye kadar %133’ten fazla artış göstererek, yatırımcıların daha riskli varlıklara yönelmesiyle diğer birçok geleneksel sektördeki kazançları geride bıraktı. Trader’lar ve kripto para topluluğu arasında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yakında doğrudan BTC’ye bağlı ilk borsa yatırım fonunu (ETF) onaylayabileceği umudu hala yüksek. Bu da fiyattaki yükselişin ardındaki nedenlerden biri.

Bitcoin Fiyatının Yolu 40.000 Dolara Kadar Açık Görünüyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere On-chain analitik firması Santiment’e göre, ABD Merkez Bankası Fed’in faiz oranlarını en az 2024 yılına kadar değiştirmeyebileceği haberi üzerine Bitcoin 39.000 dolara çok yaklaştı. Santiment, bu hamleyle birlikte BTC’nin 40.000 dolarlık bir fiyat için önünün açıldığına inanıyor.

Bu olumluluğa ek olarak, Santiment’e göre “fiyatların yükselmeye devam etmesi için tipik olarak gerekli olan yeterli korkuyu” temsil eden altcoinler yerine ilginin giderek BTC’ye yönelmesi gerçeği de var.

Santiment, altcoinlere olan ilgi azalırken, Bitcoin’in sosyal hakimiyetinin sadece bir ay içinde arttığını gözlemledi.

Bu yazının yazıldığı sırada BTC son 24 saatte %0,78 artışla 38.782 dolara yükseldi ve Cumartesi günkü işlem seansında gün içi en yüksek seviyesi olan 38.848 dolara ulaştı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?