Bitcoin Fiyatı 19.000 Dolar’ın Altına Geriledi! Sırada Ne Var?

Bitcoin’in fiyatı Salı günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan hemen sonra geriledi. Analistler hala fiyatın yükselmesini bekliyorlar, ancak önümüzdeki günlerde daha fazla volatilite olacağı konusunda da uyarıyorlar.

Bitcoin Salı günü 19.713 dolar’dan açılış yaptı, Coinbase’de mevcut fiyatı 18.872 dolara düşmeden önce 19.915 dolara kadar yükseldi. Fiyat dün bir noktada tüm kazançları tersine çevirebilecek bir hareketle gün içi en düşük seviyesi olarak 18.108 dolar’a kadar geriledi. Ama belirttiğimiz gibi şu an 18.800 dolar’ın üzerinde işlem görüyor.

Quantum Economics’te bir analist olan Charles Bovaird, bu fiyat davranışının basit açıklamasının, tüccarların karlarını nakde çevirme fırsatı bulmaları olduğunu söyledi. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldikten sonra, tüccarlar kar elde ederek Bitcoin’in geri çekilmesine neden oldu” ifadelerini kullandı.

Arcane Assets’in baş yatırım sorumlusu Eric Wall, Bovaird’in görüşlerini yineledi. Mevcut fiyat noktasında, Bitcoin teknik olarak keşfedilmemiş bölgeye yakın. Tüccarlar bundan sonra ne olacağıyla ilgili emin olmadıkları için nakit para çekeceklerini söyledi.

Bitcoin, son yedi günde benzer bir volatilite sergiledi. 24 Kasım’da 19.000 dolar’a ulaştıktan sonra iki gün sonra 17.135 dolar’a düştü. Yine benzer şekilde 5 Kasım’da 15.657 dolar’a ulaştıktan iki gün sonra da 14.777 dolar’a düştü.

2017 boğa koşusunda da benzer şeyler oldu. O yıl 7 Aralık’ta Bitcoin 14.090 dolardan yükseldi ve tek bir günde meydana gelen son derece değişken bir fiyat davranışıyla 17.390 dolar’a yerleşmeden önce 19.653 dolar’a kadar yükseldi. Ertesi gün 17.390 dolardan 13.778 dolara kadar düştü.

Tek fark, o zamanki günlük nispi güç endeksinin aşırı alım bölgesinde olması ve Salı günü RSI’nın bu seviyenin hemen altında 70’te olmasıydı.

Analistler zaten bu ay için aşırı volatilite bekliyorlardı. Birçok piyasa uzmanına göre, sürdürülebilir bir rallinin başlayabilmesi için Bitcoin fiyatının düzeltme yaşaması gerekiyordu. Charles Bovaird, yukarıda söylediklerine ek olarak Bitcoin yükselmeye devam ederken volatilitenin devam edeceğini söylüyor. “Bitcoin’in fiyatı yükseldikçe geri çekilmelere maruz kalıp kalmayacağını soruyorsanız, cevap evet” ifadelerini kullandı ve keskin fiyat artışlarının yatırımcıları satış yapma konusunda motive ederek geri çekilmelere yol açacağını belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.