Bitcoin Fiyatı 13.200 Dolara Yükselerek Bu Ülkelerde Rekor Kırdı!

0
366

Geçtiğimiz iki gün boyunca Bitcoin 13.000 dolar seviyesini geri kazanmaya çalıştı ve hatta her iki durumda da 13.200 dolar’a kadar yükseldi. 2020 yılının Bitcoin için dolar bazında yeni rekorlar getirip getirmeyeceğini tartışılırken, Brezilya, Arjantin ve Türkiye’de fiyatı yeni bir rekor kırdı.

Bitcoin 12.000 dolar’ın üzerinde kalmaya devam ederken, birçok analist ralli devam etmeden önce kısa bir geri çekilme bekliyor. Bunun yanında Bitcoin, son iki günde 13.000 dolar’ın üzerinde kısa bir duraklama yaparak iki kez 13.200 dolar’a ulaştı. PayPal’ın platformunda kripto para alım satımını destekleyeceğine dair haberler çıktıktan sonra fiyat çok olumlu yönde değişti. Bitcoin birden fazla pazarda işlem görürken, birden fazla ülkede tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Brezilya’da Bitcoin 70.000 Brezilya reali ile işlem gördü ve Aralık 2017’deki rekorunu aştı. 1 BTC’nin 1 milyon Arjantin pesosuyla işlem gördüğü Arjantin’de ve 1 BTC’nin 100.000 TL’den işlem gördüğü Türkiye’de de benzer bir eğilim görülüyor.

Kripto para topluluğunun tanınan isimlerinden Alistair Milne geçtiğimiz gün, Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştığı ülkelerle alakalı bir paylaşım yaptı. Paylaşımında Türkiye’nin de dahil olduğu 7 ülkeye yer verdi. Diğer ülkeler ise şu şekilde: Brezilya, Arjantin, Suda, Angola, Venezuela, Zambiya. Milne’ye göre bu ülkelerden sonra sırada Rusya ve Kolombiya var. Daha sonra ise bütün fiat para birimlerinde yeni ATH’ler yaşanacak.

Bunların yanında Cointelegraph’ın bildirdiğine göre, Bitcoin’in şu anki değeri, sahiplerinin çoğunun kâr ettiği anlamına geliyor.

Son olarak bir fiyat patlaması olursa, bu durumu tetikleyecek iki olası katalizörden söz edebiliriz. Birincisi, PayPal gibi Bitcoin desteğini açıklayan veya rezervlerinin bir kısmını MicroStrategy ve Square gibi kripto para birimine tahsis eden başka bir büyük kurum. İkincisi, uzun zamandır Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması için katalizör olarak lanse edilen kurumsal talep. Durumun nasıl şekilleneceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın