Haziran 11, 2024

Bitcoin Fiyatı 100.000 Dolar için Harekete Geçti: İşte Olasılıklar


Bitcoin fiyatı şu anda Salı günü itibariyle 67.000 dolar civarında işlem görüyor ve 70.000 dolar eşiğinin üzerine çıkmak için çabalıyor. Önde gelen kripto para birimi, direnç seviyesini koruyor ve bu hafta grafiklerde pek düşüş yaşamadı. Fiyatı konsolide oluyor ve buradan yukarıya doğru bir hamleyle 70.000 dolar hedefini aşabilir.

Önde gelen bir kripto para analisti, cesur bir tahminde bulunarak BTC’nin önümüzdeki 10 gün içinde 100.000 dolara ulaşabileceğini öne sürdü. Analist, bir boğa koşusunun köşede olduğunu ve BTC fiyatını grafiklerde yukarı taşıyabileceğini açıkladı.

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC Önümüzdeki 10 Gün İçinde 100.000 Dolara Ulaşabilir

CrediBULL isimli kripto analisti, Bitcoin‘in 100.000 dolara ulaşabileceğini söyledi. Analist, BTC’nin 100.000 dolar fiyat hedefine ulaşması için tahmini zaman dilimini önümüzdeki 10 gün olarak belirledi.

Bu da mevcut fiyat olan 67.000 dolardan yaklaşık %50’lik bir artış ve yatırım getirisi anlamına geliyor. Bu tahmin doğru çıkarsa, 10.000 dolarlık bir yatırım 15.000 dolara dönüşebilir. Analistin cesur tahminine göre, tüm bunlar önümüzdeki 10 gün içinde gerçekleşebilir.

“Şu anda aşağı yönlü hareket 60.000 dolara sınırlı (geçersiz kılma) ve gerçekçi olarak 62.000-63.000 dolardan daha düşük olmamalı (eğer olursa). Bu seviyenin önceden satın alınma olasılığı da yüksek. BTC’yi yaklaşık yedi-10 gün içinde kesinlikle 100.000 doların üzerine çıkaracağız. Hedef: 100.000 dolar ve üstü…”

Ancak, önümüzdeki 10 gün içinde %50’lik bir artış pek olası görünmüyor ve dikkatle ele alınmalıdır. Kripto para piyasası son derece dalgalıdır ve yatırımcılara büyük kayıplar da getirebilir. Bitcoin’in önümüzdeki 10 gün içinde 100.000 doların üzerine çıkacağına dair bir garanti yoktur. Şu anda BTC’ye yatırım yapmadan önce kapsamlı bir araştırma yapılması ve kendi riskinizle işlem yapmanız tavsiye edilir.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?