Bitcoin Fiyatı 10.800 Doları Test Etti, Altcoin’lerde Durum Ne?

Bitcoin, %4’lük bir artışla iyileşme aşamasına öncülük ederken, altcoinler onu takip ediyor. Ethereum %6 ve Chainlink %17 arttı.

Birkaç günlük şiddetli fiyat düşüşlerinin ardından, kripto para piyasası bugün toparlanma durumunda. Bitcoin, 10.300 dolardan yaklaşık 10.800 dolara yükselirken, Ethereum 340 doların üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin 10.130 Dolardan Yukarı Çıkmayı Başardı

Birkaç gün önce 10.130 dolara düştükten sonra, önde gele kripto para birimi dün toparlanmaya başladı ve 10.400 dolar civarına ulaştı. Son 24 saatte Bitcoin yükselişini sürdürdü ve sadece birkaç saat önce neredeyse 10.800 dolara ulaştı (Binance’de). BTC biraz güç kaybetmiş ve 10.650 dolara geri dönmüş olsa da, bu 24 saatlik bir ölçekte hala yaklaşık %4’lük bir artışa sahip.

Bitcoin’in yukarı yönlü hareketi, borsalardan önemli ölçüde daha etkileyici. BTC yaklaşık %4 artarken, S&P 500, Nasdaq Composite ve Dow Jones Industrial Average dünkü işlem seansını yaklaşık %0.3 artışla kapattı. Bununla birlikte, BTC’nin altınla olan korelasyonu belirgin olmaya devam ediyor. Değerli metal, ons başına 1.845 dolarlık günlük en düşük seviyesinden 1.878 dolara yükseldi ve hafif bir düşüşle 1.870 dolara geriledi.

Altcoin’lerin Yükselişi

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, çoğu altcoin oldukça şiddetli bir şekilde değer kaybetti ve piyasa değeri yaklaşık 150 milyar dolardan 130 milyar dolara düştü. Bununla birlikte, son 24 saat içinde, çoğu altcoin yükselişe geçti ve böylece altcoin piyasa değeri 139 milyar dolara yükseldi.

Ethereum dün 315 dolara kadar düşmüştü ancak o zamandan bu yana yükseldi ve ETH şu an yaklaşık 345 dolardan işlem görüyor. Ripple %3.5 arttı ve şu anda 0.23 doların üzerinde işlem görüyor. Bitcoin Cash (%2), Polkadot (%5), Binance Coin (%5), Crypto.com Coin (%3.5) ve Litecoin (%2) dale yeşil renkte.

Bununla birlikte, Chainlink, %17’lik bir artışla ilk 10 kripto parayı geride bıraktı. LINK 10 dolara yaklaşıyor ve 8. sıra için CRO’nun önüne geçmeyi başardı.

Daha düşük hacimli altcoinlerden daha fazla kazanç sağladı. Avalanche %23 artışla lider, Synthetix Network Token (%19), ABBC Coin (%18) ve Helium (%18); ilk dörtlü bu şekilde. HNT’nin, önde gelen kripto para borsası Binance’de listelendikten sonra ilk 100’e girdiğini belirtmekte fayda var. Cosmos (%
15), Arweave (%14), UMA (%13), Ren (%12.5), Algorand (%12), Orchid (%12), Band Protocol (%11.5), THETA (%11), Neo (%11) ve Uniswap (%10) ise çift haneli fiyat artışı yaşayan diğer altcoinler.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.