Kasım 12, 2022

Tecrübeli Trader: “Bitcoin Fiyat Hedefim Değişmedi, Yükselecek!”

Kripto para analisti ve trader’ı Tone Vays, yaşanan son gelişmeler ışığında Bitcoin tahminini yeniden değerlendirdi. FTX borsasıyla başlayan olaylar, BTC fiyatının son iki yılın en düşük seviyesine gerilemesiyle sonuçlanmıştı.

Tone Vays, yayınladığı yeni videoda Bitcoin fiyatının 11.000 dolara düşse dahi er ya da geç 100.000 dolar seviyesine ulaşacağı tahminini yineledi. Analiste göre yaşanan bu çöküş uzun vadeli yatırımcılar için çok iyi bir fırsat olarak yorumlandı.

“11.000 dolara kadar iyi bir kapitülasyona sahip olabilir. Yine de gelecek yıl 100.000 dolara ulaşma ihtimalimiz var. Birçok Bitcoin soğu cüzdanlara transfer edildi çünkü ucuza satın alabildiler.”

Tone Vays, Bitcoin fiyatının bu hafta 18.500 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kapanması halinde bir ‘dip fiyata’ ulaştığı anlamına gelebileceğini de açıkladı.

“Haftayı bu destek seviyesinin (18.500 dolar) üzerinde kapatırsak, dip seviyenin geldiğinden biraz emin olacağım. Şu anda, çok, çok umut verici görünüyor.”

Tecrübeli trader’a göre, kripto ticaret platformu BitMEX’teki fonlama oranları da tarihsel davranışa dayalı olarak Bitcoin için bir dibin olabileceğini gösteriyor.

“Piyasalar bu şekilde dibe doğru gidiyor. BitMEX fonlama oranının en son ne zaman bu kadar düşük olduğuna yakından bakalım. Fonlama oranının en son bu kadar düşük olduğu zaman Mayıs 2021’deydi. Bakalım Mayıs 2021’de neler oldu. Bu tam buradaydı (30.000 dolar). Sonunda, bundan sonra tüm zamanların en yüksek (69.000 dolar) seviyesine çıktı.

Bu yüzden bu oranları ciddiye alacağım. Dip fiyatın gelmiş olma ihtimalini kabul edeceğim.”

Bitcoin 100.000 Dolara Yükselebilir mi?

Bitcoin kripto para

Trader’ın Bitcoin grafiğine bakıldığında, fonlama oranlarının aşırı derecede negatif olduğu görülüyor. Bu da trader’ların yoğun bir şekilde short pozisyon biriktirdiğini anlamına geliyor.

Koşul, potansiyel olarak kripto para pazarını kısa bir sıkışma için kurabilir. Short squeeze ya da kısa pozisyon sıkıştırması açığa satış yapan birçok kişinin pozisyonlarını kapatmak zorunda kalması nedeniyle bir varlığın fiyatının hızla yükselmesi sonucunda ortaya çıkar.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.