Bitcoin Fiyat Güncellemesi ve Ünlü Analistlerin Tahminleri

0
297

Bitcoin’de son günlerde neler oluyor, bitcoin fiyatının seyri olacak, Bitcoin ve Bitcoin fiyatına dair görüşler haberimizde.

Bitcoin, dün bir kez daha 10.000 dolar seviyesini test etmek için harekete geçti. Fakat son zamanlarda bu seviyelere doğru itilmesi, 9.500 dolar civarına götüren hafif bir ret ile sonuçlandı. Bitcoin şu an için yaklaşık 9.354 dolar civarında işlem görüyor.

Artan yönde, alıcılar 9.500 dolar seviyesinden sonra 9.620 dolar ve 9.775 dolarlık iki güçlü direnç seviyesi ile karşı karşıya. Aşağı yönde ise, ayılar aşağı yönlü harekete devam etmek için 9.174 dolar ve 8.825 dolar destek seviyelerini hedeflemek isteyeceklerdir.

Her ne kadar beş haneli fiyat bölgesindeki direnişin BTC için aşılmaz olduğu kanıtlanmış olsa da, Bitcoin pazarına olan ilginin hızlanmaya devam ettiği ve son aylarda Bitcoin fiyatının hızla toparlanmasına yardımcı olduğu açık. Fiyatın bir sonraki seviyesi için pekçok farklı görüş bildiren analist var.

Bitcoin Hedefi 12.000 Dolar

Trader ve analist ‘DIY Investing’  geçen yazın piyasa yapısı (Bitcoin 10 Temmuz’da 13.000 dolara çarptığında) ve mevcut piyasa yapısı arasındaki benzerlikler olduğunu öne sürdü. Analist buna dayanarak Bitcoin’in 12.000-14.000 dolar seviyelerine ulaşacağını düşünüyor. Buna ek olarak DIY Investing’e göre büyük bir geri çekilme gerçekleşecek ama bundan önce bir ralli yaşanacak.

Bitcoin’de Yakın Zamanda Düşüş Bekleyen Analistler

Bir diğer analist Joseph Young ise Bitcoin’in yakında büyük bir düşüş yaşayacağını düşünüyor. Analiste göre fiyat 7.000 dolarlık alana düşebilir. Bunun yanından Young’a göre bu düşüş dipten satın alma için iyi bir fırsat olabilir.

Son olarak yerli analistlerden Selcoin fiyatta düşüşe dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı “Bitcoin de 1-2 güne aksiyon başlar gibi görünüyor. Sert hareket için akümüle oluyor. İğne atan sert mumlar, aşağı yönlü bir hareket gelebilir.”

Metinde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir.

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın