Bitcoin Fiyat Güncellemesi: Durağanlık Son Bulacak Mı?

Bitcoin fiyatları geçtiğimiz ay hatta iki aydır oldukça net bir yönelim göstermedi. Bununla birlikte, kripto piyasalarında son 24 saatte çok az hareket yaşandı.

BTC birkaç saat önce yine 9.300 dolar fiyatına ulaşmayı başardı, ancak o zamandan beri hala konsolidasyon kanalı içinde olan 9.180 doların altına geriledi.

Daha uzun vadeli destek bölgesi 8.800 dolar seviyesidir, bunun altında bir kırılmayla fiyat çok hızlı bir şekilde aşağı gidebilir ve bu da tüm altcoinleri onunla birlikte aşağı çekebilir. Bunun tersi olursa, Bitcoin‘in kaybettiği bu hakimiyetinin bir kısmını geri kazanmasıyla mevcut altcoin sezonu için de kötü olabilir.

Uzun vadeli görünüme bakıldığında, stok-akış (S2F) modelinin sahibi analist PlanB, önceki Halving fiyat hareketlerini mevcut piyasa koşullarıyla karşılaştırdı.

PlanB’nin paylaştığı grafikteki noktalar, bir önceki Halving’den bu yana fiyat artışlarını temsil ediyor ve geçmiş döngülerin ne kadar hızlı olduğunu gösteriyor. Tyler Durden’in de işaret ettiği gibi, pazar döngüleri genişliyor gibi görünüyor.

Fiyat ve küresel makroekonomik krizin devalüasyonu, BTC’nin fiyatı ve bir sonraki boğa koşusu üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olabilir. Farklı bir paylaşımında, PlanB 116 binin üzerinde twitter takipçisine BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ne zaman ulaşacağına ilişkin soru yöneltti:

“Gelecek 12-18 ay boyunca Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek (20.000) seviyesi üzerinde olacağını düşünüyor musunuz?”

Yazının kaleme alındığı sırada  ankete 13.000’den fazla kişi oy verdi. Şu an yaklaşık %70’lik ezici bir çoğunluk 12 ila 18 ay içinde gerçekleşecek bir öncekinin üzerinde yeni bir ATH için evet oyu verdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.