Nisan 12, 2022

Bitcoin Fiyat Düşüşüne Rağmen Bu Adresler Kazanmaya Devam Ediyor


Bitcoin (BTC) fiyatı son zamanlarda düşüş kaydetti ancak blok zincir analitik firması Glassnode verilerine göre, Bitcoin adreslerinin %75 kadarı şu an kar elde etmiş durumda.

Bitcoin Adreslerinin 4’te 3’ü Kar Ediyor

Glassnode, 11 Nisan Pazartesi günü yayınlanan Week-On Chain raporunda, karlı Bitcoin cüzdanlarının sayısını analiz etti ve adreslerin %70 ile %75’inin şu an kar elde edebildiğini tespit etti; bu oran, 2018 ayı piyasasında kar elde eden adres sayısı oranından çok daha fazlası.

bitcoin

Glassnode analistleri ise bu oranı yorumladı ve mevcut ayı piyasasının önceki ayı piyasaları kadar kötü olmadığını belirtti.

“Yaşanan mevcut ayı piyasası, daha önce yaşanan tüm ayı piyasası döngülerinden daha az şiddetli geçiyor. Piyasanın yalnızca %25 ile %30’u bir zarar etme riskiyle karşı karşıya ancak bu cüzdanlar satış yapmadığı için hala zarar etmemiş durumda. Bu nedenle piyasanın daha önce olduğu gibi daha fazla kayıp yaşamaması bekleniyor.”

Raporda yer alan başka bir veriye göre, 155 günden fazla bir süredir elinde BTC tutan uzun vadeli yatırımcıların kayıp yaşama olasılığının en düşük olduğu görülebiliyor. Uzun vadeli yatırımcıların %67,5’inden fazlası gerçekleşmemiş kardayken, 155 günden daha kısa bir süre elinde tutan kısa vadeli sahipler yalnızca %7,88’inin kar ettiğini görüyor.

Şu anda, Bitcoin fiyatı 40.000 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve son 24 saat içinde yaklaşık 39.000 dolara kadar geriledi. Bu da BTC’yi tekrar ayı piyasası bölgesine yerleştirdi. Bitcoin’in öncülük edeceği trendin 30.000 dolara kadar bazı spekülasyonları varken, diğer veriler trader’lar sayesinde fiyatın 50.000 dolara çıkmayı deneyeceğini gösteriyor.

Rapor ayrıca, Bitcoin ağındaki hacmin %58’inin Aralık 2021’den bu yana pek gözlemlenmeyen bir ölçüm olan “kâr hakimiyeti” olarak bilindiğini de detaylandırıyor.

bitcoin ağ hacmi

Glassnode, “Fiyatlar mücadele etmeye devam ederse, talep tarafının biraz cansız kaldığını ve yatırımcıların piyasa gücü ne olursa olsun kar elde ettiğini gösteriyor” açıklamasını yaptı.

Analistlere göre adreslerin ve işlemlerin bazıları kar ediyor olsa da Bitcoin ağındaki genel kullanıcı kitlesi ve işlem hacmi hala düşüyor. Ağdaki işlemler, 2018-2019 ayı piyasasına benzer şekilde günlük yaklaşık 225.000 işlemde yer alıyor. İşlemler 2021’in ortasından bu yana arttı, ancak analistler “bunun boğa piyasalarında gözlemlenen hype döngüsünden çok uzak” olduğuna dikkat çekiyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AZCoin News

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?