Mart 20, 2024

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Boğalarını Neler Bekliyor, İşte Olası Senaryolar!


Bitcoin ‘in 2022’deki dip seviyesini doğru tahmin eden bir analist, BTC’deki düzeltmenin henüz sona ermemiş olabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

DonAlt takma isimli analist, X’te Bitcoin kilit bir seviyenin altında işlem gördüğü sürece BTC ayılarının piyasanın tam kontrolünde olduğunu düşündüğünü belirtti.

Kırmızı kutunun üzerinde (71.000 – 73.000 dolar) giga boğa devam ediyor.

Kırmızı çizginin üstü (68.500 dolar) biraz karışık.

Kırmızı çizginin altında aşağı varsayılıyor.

Artık günlük mum kapandığına göre, aylık, haftalık ve günlük zaman diliminde teknik olarak kısa bir kurulum var. Ayıların bir şansı var ama bunu kullanacaklar mı?

bitcoin

Trader’ın grafiğine bakıldığında, BTC için en yakın destek seviyesinin 62.000 dolar olduğunu öne sürüyor gibi görünüyor.

Bu haber yazıldığı sırada BTC, son 24 saatte %8’den fazla düşüşle 62.156 dolardan işlem görüyor.

DonAlt, Bitcoin’de düzeltme yaşanırken BTC boğalarının bu aşağı yönlü hareketin dibini yakalamaya çalıştığını ve bunun da özellikle kaldıraç kullananlar için daha fazla acıya yol açacağı görüşünde.

Bu, fiyat açıkça aşağıya doğru çekilirken kaldıraçla agresif bir şekilde ‘dibi’ satın almaya çalışan boğalar Bir noktada haklı olacaklar ama yol boyunca çok çaba sarf edecekler.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere üst düzey trader ayrıca, spot piyasa BTC borsa yatırım fonları (ETF’ler) aracılığıyla Bitcoin’e maruz kalan yatırımcıların kripto varlıklarının değişken doğasına alışkın olmayabileceği konusunda uyarıyor.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?