Ocak 30, 2024

Bitcoin Fiyat Analizi: Analist Bitcoin İçin 3 Önemli Destek Bölgesini Belirledi!

Bitcoin (BTC) fiyatı, son 14 ayda önemli destek bölgelerini oluşturan üç önemli fiyat işareti gösterdi. Takip edilen kripto analisti Ali Martinez’in verilerine göre, 16.500 dolar, 26.770 dolar ve 42.550 dolar fiyat seviyeleri dikkat edilmesi gereken önemli destek bölgeleridir.

Bitcoin’in fiyatı, son 1 yıl içinde 19.628,25 dolardan 48.969,37 dolara kadar yükselen dalgalanmayla birlikte oldukça istikrarsız bir seyir izledi.

Haber yazıldığı sırada BTC’nin fiyat ve piyasa değeri 24 saat içinde %2,72 artışla 43.391,51 dolar ve 851.005.314.010 dolar olurken, işlem hacmi %51,86 artışla 22.674.985.226 dolara yükseldi.

Fiyat hareketinin ortasında BTC, kısa vadede herhangi bir fiyat eğilimini oluşturabilecek veya bozabilecek güvenlik fiyat seviyelerine sahiptir.

Bitcoin Destek Bölgeleri

Analist’e göre, 16.500 dolar seviyesi 2022 yılının Kasım ayında coin için çok önemli bir destek seviyesi oldu. Bu, Sam Bankman-Fried’in FTX Exchange’inin çöktüğü ve piyasadaki olumsuz duyarlılığa katkıda bulunduğu döneme denk geldi.

Koinfinans.com olarak bilidirdiğimiz üzere Bitcoin ayrıca 2023 yazında desteğe dönüştüğü 26.770 dolarda bir destek buldu. Piyasa o dönemde kripto kışından toparlanma belirtileri gösteriyor olsa da, ABD SEC tarafından ticaret platformlarında açılan bir dizi dava duyguları azalttı.

Coin’in geçtiğimiz ay boyunca bu seviyeyi farklı şekillerde çevirdiği göz önüne alındığında, 42.550 dolar mevcut destek seviyesi olarak hareket ediyor.

Martinez’e göre, bu bölgelerden toplam 516.000 BTC birikti ve bu da genel olarak Bitcoin ekosisteminde ne kadar önemli olduklarının altını çiziyor.

Trend gözlemi, Bitcoin fiyatının neredeyse her zaman önceki destek bölgesine geri döndüğünü gösteriyor. Bu da önümüzdeki birkaç ay içinde Bitcoin’in tarihi bir gerçeklik testinde mevcut seviyesini aşmış olabileceği anlamına geliyor.

Spot Bitcoin ETF‘lerinin varlığı ve yaklaşan yarılanma olayı, önümüzdeki günlerde varlıkta ortaya çıkabilecek tarihsel eğilimleri tamamlıyor.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?