Ocak 4, 2021

Bitcoin Finansman Oranı Soğuyor, Tüccarlar Boğa Koşusunun Devam Edeceğine İnanıyor


Bitcoin bugün, 34.000 dolar seviyesinden 28.772’ye düşerek tek bir seansta en büyük fiyat düşüşlerinden birini yaşadı. En iyi kripto para birimi geçtiğimiz saat içinde iyi bir şekilde toparlandı ancak ve şu anda 32.000 doların biraz altında işlem görüyor.

Bitcoin, Binance’deki önemli ölçüde yüksek fonlama oranları nedeniyle son zamanların en yüksek seviyesi olan 34.608’in üzerindeki kısa vadeli zirveyi hızla çağırıyor. Kripto paranın fiyatı büyük borsalardaki fonlama oranını düşürmeye başladığında, tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın bir durumdaydı.

Fonlama oranının Bitcoin ile ne ilgisi olduğunu merak ediyorsanız, şöyle açıklayabiliriz.

Finansman pozitifse, uzunlar kısa ödüyor demektir. Çok yüksekse, bu durum pazarın orantısız bir şekilde uzun olduğu ve kısa olması için çok fazla teşvik olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, bir düzeltme beklemek mümkündür. Ancak, hiçbiri verilmeyip fiyat çok yükselebilir.

Bitcoin, şu anda pozisyonunu sağlamlaştırmak ve bu boğa koşusu boyunca yaptığı gibi güçlü bir destek sağlamak için 32.000 dolar seviyesini tekrar aşmaya çalışıyor. Kripto para, devam eden kurumsal satın alma çılgınlığı nedeniyle çok sayıda ani çökmeye rağmen kritik direncin önemli kısmını aşmayı başardı.

Oldukça büyük görünebilecek şu anki 5.000 dolarlık çöküş bile, ancak mevcut Bitcoin pazarının %20’si bile değil.

Kaynak: coingape

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Birkan BİÇİCİ hakkında :

Yaklaşık 3 yıldır Tv kanalı, haber sitesi gibi çeşitli mecralarda Editör olarak çalışıyorum. Bitcoin ve Blockchain'in gittikçe önemli hale gelmesiyle birlikte sektör hakkında yaptığım araştırmaları ve sektörle ilgili önemli bilgileri sizlere yardımcı olmak için Koinfinans bünyesinde paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?