Bitcoin, Ethereum, XRP: Kripto Sektöründe Son Durum!

0
432

Bitcoin günün ilk saatlerinde gün içi en yüksek seviyesi 9.619 dolara ulaştı ve yazının kaleme alındığı sırada 9.553 dolara geriledi. Önde gelen kripto para, günün başlangıcından bu yana ve günlük bazda neredeyse hiç değişmedi ve düşük volatilite nedeniyle kısa vadeli bir yükseliş trendi içine girdi.

Yazının kaleme alındığı sırada, ETH 273.50 dolardan işlem görüyor. Fiyat, günün erken saatlerinde 275.64 dolara yükseldi, ancak orada kalmayı başaramadı. ETH, son 24 saatte %2’nin üzerinde bir kazanç elde etti. Kripto para, volatilenin azalmasıyla birlikte kısa vadeli bir yükseliş trendi içinde hareket ediyor diyebiliriz.

XRP 0.2055 dolardan işlem görüyor. Cuma gününün en yüksek seviyesi 0.2087 dolar. Kripto para son 24 saat içinde %2 arttı fakat günün başlangıcından bu yana %1.3 değer kaybetti.

En önemli 100 kripto para birimi arasında artış gösterenler şu şekilde: Flexacoin (FXC) 0.0045 dolar (%25.7), DigiByte (DGB) 0.0254 dolar (%11.9), Maker (MKR) 534.36 dolar (% 9.0). Günün kaybedenleri ise şu şekilde: Band Protokolü (BAND) 4,27 dolar (%11.5), Aave (LEND) 0,2805 dolar (%8.2), Digitex Futurex (DGTX) 0,0974 dolar (%8.1).

Uzmanlar Ne Düşünüyor?

“Crypto Michael” olarak da bilinen popüler bir kripto para analisti Michael van de Poppe, 300.00 dolarlık psikolojik direnci alındıktan sonra Ethereum fiyatının 470 dolara varabileceğini söylüyor. Yakın zamanda paylaştığı bir videoda Ethereum’un gelecekteki gelişmeleri hakkında görüşlerini paylaştı. Ünlü analist, ETH’nin iyileşmeye devam etmek için 240,00 doların üzerinde kalması gerektiğini söyledi. Şu sözleri de ekledi:

“Bu noktada yükselişteyiz ve çok güzel bir organik yapımız var ama hala herhangi bir ivme görmedik. Daha sonra göreceğimize inanıyorum.”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ulusal çapta imtiyazlı bankaların dijital varlıklar için saklama hizmetleri sunmasına izin verildiği haberini memnuniyetle karşıladı. Kripto para birimlerinin fiat para birimleri ile birlikte var olması gerektiğini ve ABD bankalarının müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için teknolojik yeniliklere ayak uydurmaları gerektiğini söyledi. Twitter’da paylaşımında “BOOM! Bugünkü karar ileriye doğru atılmış büyük bir adım. @USOCC kesinlikle yeniliği teşvik etme, tüketicileri koruma ve herkes için eşit bir oyun alanı sağlama yolunda liderdir. Gelecek hiçbir zaman kripto vs. fiat olmamıştır. Bunlar uyum içinde bir arada olabilir ve olmalıdır!” ifadelerini kullandı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın