Bitcoin, Ethereum, XRP: Kripto Sektöründe Son Durum!

Bitcoin günün ilk saatlerinde gün içi en yüksek seviyesi 9.619 dolara ulaştı ve yazının kaleme alındığı sırada 9.553 dolara geriledi. Önde gelen kripto para, günün başlangıcından bu yana ve günlük bazda neredeyse hiç değişmedi ve düşük volatilite nedeniyle kısa vadeli bir yükseliş trendi içine girdi.

Yazının kaleme alındığı sırada, ETH 273.50 dolardan işlem görüyor. Fiyat, günün erken saatlerinde 275.64 dolara yükseldi, ancak orada kalmayı başaramadı. ETH, son 24 saatte %2’nin üzerinde bir kazanç elde etti. Kripto para, volatilenin azalmasıyla birlikte kısa vadeli bir yükseliş trendi içinde hareket ediyor diyebiliriz.

XRP 0.2055 dolardan işlem görüyor. Cuma gününün en yüksek seviyesi 0.2087 dolar. Kripto para son 24 saat içinde %2 arttı fakat günün başlangıcından bu yana %1.3 değer kaybetti.

En önemli 100 kripto para birimi arasında artış gösterenler şu şekilde: Flexacoin (FXC) 0.0045 dolar (%25.7), DigiByte (DGB) 0.0254 dolar (%11.9), Maker (MKR) 534.36 dolar (% 9.0). Günün kaybedenleri ise şu şekilde: Band Protokolü (BAND) 4,27 dolar (%11.5), Aave (LEND) 0,2805 dolar (%8.2), Digitex Futurex (DGTX) 0,0974 dolar (%8.1).

Uzmanlar Ne Düşünüyor?

“Crypto Michael” olarak da bilinen popüler bir kripto para analisti Michael van de Poppe, 300.00 dolarlık psikolojik direnci alındıktan sonra Ethereum fiyatının 470 dolara varabileceğini söylüyor. Yakın zamanda paylaştığı bir videoda Ethereum’un gelecekteki gelişmeleri hakkında görüşlerini paylaştı. Ünlü analist, ETH’nin iyileşmeye devam etmek için 240,00 doların üzerinde kalması gerektiğini söyledi. Şu sözleri de ekledi:

“Bu noktada yükselişteyiz ve çok güzel bir organik yapımız var ama hala herhangi bir ivme görmedik. Daha sonra göreceğimize inanıyorum.”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ulusal çapta imtiyazlı bankaların dijital varlıklar için saklama hizmetleri sunmasına izin verildiği haberini memnuniyetle karşıladı. Kripto para birimlerinin fiat para birimleri ile birlikte var olması gerektiğini ve ABD bankalarının müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için teknolojik yeniliklere ayak uydurmaları gerektiğini söyledi. Twitter’da paylaşımında “BOOM! Bugünkü karar ileriye doğru atılmış büyük bir adım. @USOCC kesinlikle yeniliği teşvik etme, tüketicileri koruma ve herkes için eşit bir oyun alanı sağlama yolunda liderdir. Gelecek hiçbir zaman kripto vs. fiat olmamıştır. Bunlar uyum içinde bir arada olabilir ve olmalıdır!” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.