Bitcoin, Ethereum, XRP: Kripto Piyasasında Son Durum

BTC günün erken saatlerinde 11.086 dolara kadar geriledi ve yazının kaleme alındığı saat itibariyle 11.226 dolara yükseldi. Önde gelen kripto para çoğunlukla günlük bazda değişmeden kaldı ve gün başından bu yana daralan volatilite nedeniyle kısa vadeli bir yükseliş trendi içinde hareket etti.

Yine yazının kaleme alındığı sırada, ETH 388.50 dolar fiyatından işlem görüyor. Fiyat, erken saatlerde gün içi yüksek değer olan 392.00 doların üzerine çıktı, ancak orada kalmayı başaramadı. ETH, 400 dolar seviyesindeki başarısız girişimlerinden sonra sıkı bir aralıkta kilitlendi. Kripto para, düşük volatilite nedeniyle kısa vadeli bir yükseliş trendi içinde hareket ediyor.

XRP 0,2965 dolar fiyatında işlem görüyor. Fiyat, günün erken saatlerinde 0,2909 dolara kadar düştü ve Çarşamba gününün başından bu yana %1,5’un üzerinde değer kaybetti. Günlük bazda ise %4’ün üzerinde düşüş var.

En önemli 100 kripto para birimi arasında Unibright (UBT) 0.5397 (+ %35,8), Midas Touch Gold (TMTG) 0,0336 dolar (+ %34,3), Band Protocol (BAND) 4,88 dolar (+ %14,7) en başarılı olanlarlar arasında. Günün kaybedenleri Ampleforth (AMPL) 0.8662 dolar (- %11.6), CRO 0.1594 dolar (- %6.9). Terra (LUNA) 0.3262 dolar (- %4).

Analistler Ne Düşünüyor?

Ethereum, hafta sonundan beri iki kez 400 dolarlık psikolojik seviyeyi geçmeye çalıştı; ancak, yükseliş her seferinde şiddetli bir satışla sonuçlandı. Uzmanlar, kripto paranın yakın gelecekte aşağı yönlü düzeltmeyi uzatabileceğinden endişe duyuyor. Tanınmış bir analist Michaël van de Poppe bilinen adıyla Crypto Michaël Twitter’da şunları söyledi:

“390 dolar seviyesinin altına düştü ve şu anda trend değişiminden önce nihai desteğe dayanıyor. 380-383 dolar seviyesi kaybedilirse, bir sonraki seviyeye 360-364 dolardan düşeceğimizi varsayıyorum.”

Bu gelişmelerin yanında en büyük ve en popüler stabilcoin olan Tether’in piyasa değeri, 11 milyar doları aştı. İstikrarlı paralara olan ilgi, piyasa çöküşünden kaynaklanıyor. Çünkü Mart çöküşüne yatırım yapan yatırımcılar güvenli limanlar arıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.