Bitcoin, Ethereum, XRP: Kripto Para Piyasasından Son Durum!


Bitcoin’in yüksek volatil günleri 23.300 dolar’dan 22.400 dolar’a ve tam tersi olan neredeyse 1.000 dolar’lık sert hareketlerle devam etti. Çoğu büyük altcoin, Ethereum’un çoğunlukla 650 dolar civarında işlem görmesiyle nispeten sakin kaldı. Binance Coin ise %5 arttı ve nihayet 30 dolar’ın üzerine çıkmayı başardı.

Bitcoin’in Fiyatında Son Durum

Yakın zamanda bildirdiğimiz üzere Bitcoin, birkaç gün boyunca 19.000 dolar’ı konsolide ettikten sonra büyük bir boğa koşusu başlattı ve bu, 20.000 dolar’ın üzerinde keşfedilmemiş bölgeye girmesiyle sonuçlandı. Önde gelen kripto para birimi Perşembe günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 24.000 dolar’a ulaştı.

Yüksek dalgalanmalar son 24 saatte de devam etti. BTC, ayılar kontrolü ele almadan önce 23.300 dolar civarında işlem görüyordu. Sonrasında ise 22.400 dolar’ın altındaki gün içi en düşük seviyesine geriledi. Bununla birlikte, Bitcoin orada kalmayı reddetti ve sonraki saatlerde tüm kayıpları telafi etti. Dijital varlık o zamandan bu yana biraz düştü ve şu anda 23.000 dolar’ın altında işlem görüyor.

Teknik bir perspektiften, BTC’nin sonraki direnç seviyelerinin psikolojik seviyelerde yani 23.000 dolar, 24.000 dolar ve 25.000 dolar’da yer aldığını söyleyebiliriz. Buna karşılık, 22.250 dolar, 21.400 dolar ve 20.700 dolar’lık destek hatları, bir fiyat düşüşü durumunda yardımcı olabilir. Bitcoin’in sakin kalması, bir sonraki hareketi için hazırlanıyor olduğunu akıllara getiriyor.

Altcoin’ler Ne Durumda?

Altcoin’lerde, hafta boyunca Bitcoin’in etkileyici çalışmasını ve bazı belirgin yıllık rekorları takip etti. Ethereum 675 dolar değerine kadar çıktı ve biraz geri çekilmesine rağmen, 650 dolar’ın üzerinde güvenli bir şekilde işlem görüyor.

Ripple, son 24 saatte %3’lük bir düşüşün ardından 0.60 dolar’ın altına düştü. Bitcoin Cash, Chainlink ve Cardano dünden beri nispeten durgun kaldı. Litecoin ise, 107 dolar’a gerilemeden önce 112 dolar’lık YTD rekoruna ulaştı. Binance Coin, %5’lik bir artışla ilk ondan en fazla kazanan oldu. Sonuç olarak, BNB 32 dolar’a ulaştı.

Bunların yanında daha düşük hacimli altcoin’lere bakacak olursak, bugün erken saatlerde Augur, %60’ın üzerinde bir artışla 26 dolar’ın üzerine çıktı. NEM, 24 saatlik bir ölçekte en etkileyici kazanç sağlayan: XEM, %13 oranında artış yaşadı ve 0.30 dolar’ın üzerine kadar çıktı. Varlık, bir haftada %30’dan fazla değer kazandı. UNI ve THETA da çift haneli yüzdeler ile (yaklaşık %10) artış yaşadı ve sırasıyla 4.10 ile 0.92 dolar’a yükseldi. Onu sırasıyla Lisk (%9), SwissBorg ( 8), Nexo (%8), Aave (%8) ve Terra (%8) takip ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?