Bitcoin, Ethereum, XRP: Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Bitcoin, 19.600 dolar’ın üzerine çıkmada başarısız olsa da, kripto para, merakla takip edilen 19.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı. Çoğu altcoin, alışılmadık şekilde volatilite eksikliği göstermeye devam ediyor.

Bitcoin 19.600 Dolar Seviyesini Aşamadı

Önde gelen kripto para birimi geçtiğimiz haftalarda 16.500 dolar’ın altına düştüğünden bu yana tüm kayıpları telafi etti. Bazı borsalarda arka arkaya iki kez tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığından, varlık için geçen hafta büyük ölçüde daha önemli oldu.

Bununla birlikte, BTC 20.000 dolar’ın üzerine çıkamadı ve reddedilme daha da düşük seviyelere yol açtı: Bitcoin Salı günü 18.100 dolar’a kadar düştü.

Son birkaç gün varlık için daha sakin geçti. BTC, saatler önce yukarıda başka bir hareket başlatmadan geçmeden önce ilk olarak 19.000 dolarlık fiyat seviyesini geri aldı. Kripto para birimi, önceki tüm zamanların en yüksek bölgesini 19.660 dolar’da test etti, ancak kırılma gerçekleşmedi ve şu anda yaklaşık 19.300 dolar’dan işlem görüyor. Sonuç olarak, Bitcoin hala 19.000 doların üzerinde duruyor.

Teknik göstergeler, kripto para biriminin potansiyel olarak 20.000 dolar’a yönelmeden önce 19.700 dolar’lık ilk direncin üstesinden gelmesi gerektiğini gösteriyor. BTC’nin üstesinden gelmede başarılı olması durumunda, sonraki direnç seviyeleri 20.350 dolar, 20.970 dolar ve 21.750 dolar olacaktır. Buna karşılık, Bitcoin aşağı doğru giderse 18.800 dolar, 18.600 dolar, 18.270 dolar ve 17.800 dolar destek görevi görecektir.

Altcoin’ler Ne Durumda?

Bitcoin’e benzer şekilde altcoin’ler de, her iki yönde de çift haneli fiyat gelişmelerinin görüldüğü oldukça değişken bir hafta geçirdi. Bununla birlikte, son birkaç gün içinde, çoğu altcoin sakinleşti ve olağandışı şekilde volatilite eksikliğini gösterdi.

24 saatlik ölçekte, Ethereum %1 değer kazandı ve 600 dolar’ın üzerinde işlem görüyor. Cardano yaklaşık %1 oranında artış yaşyarak 0.16 dolar’ın üzerinde kaldı. Ripple (- %1), Chainlink (- %1), Polkadot (- %1.3) ve Litecoin’in biraz geri çekildi.

Düşük ve orta hacimdeki altcoin’ler bile nispeten durgun kaldı. Tek istisna, %20’lik bir artışla 0.25 dolar’a yükselen NEM oldu. Diğer 24 saatlik kazanımların tümü tek haneli yüzdelerle arttı. Zilliqa %8 ile artışın ön saflarında yer alıyor. Ren (%7.5), THORChain (%6.5), Aave (%6) ve Algorand (%6) onu takip ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.