Bitcoin, Ethereum, XRP: Kripto Para Piyasası Haftaya Nasıl Başladı?

Son fiyat düşüşünde 16.500 dolar’ın altına gerilemesinin ardından Bitcoin olumlu tepki verdi. Kademeli olarak 2.000 dolar’ın üzerinde değer kazanarak 18.500 doların üzerine çıktı. Altcoin’ler de aynı şekilde son kayıplardan kurtulmaya devam ediyor. Bunların sonucunda toplam piyasa değeri bir günde 30 milyar dolar kadar artış sağladı.

Bitcoin 18.000 Dolar’ı Geri Aldı

Geçtiğimiz hafta, kripto para birimi güçlü bir fiyat düşüşü yaşadı ve saatler içinde 3.000 dolar’ın üzerinde değer kaybetti.

Yaklaşık 16.250 dolar’a geriledikten sonra Bitcoin, kayıplarının bir kısmını telafi etmeyi başardı ve birkaç gün boyunca 17.000 dolar seviyesinde işlem gördü. Hafta sonu ise, önde gelen kripto para biriminin değeri kademeli olarak artmaya başladı. Bitcoin, ilk olarak 17.000 dolar fiyat seviyesini ardında 18.000 dolar seviyesini kararlı bir şekilde geri aldı. Bu yazının yazıldığı sırada, BTC 18.600 doların üzerine çıktı.

Teknik açıdan, Bitcoin yeni bir yıllık zirveye çıkma şansı bulmadan önce 18.800 dolar ve 19.440 dolar direnç çizgilerini aşmalı. Öte yandan, 18.240 dolar, 17.850 dolar, 17.715 dolar ve 17.150 dolarlık destek seviyeleri, eğilimin bir kez daha tersine dönmesi ve BTC’nin aşağı yönelmesi durumunda yardımcı olabilir.

Altcoin’ler Ne Durumda?

Geçtiğimiz hafta fiyat düşüşlerinde en çok altcoin’ler zarar gördü. Fakat şimdi Bitcoin’e benzer şekilde, art arda birkaç gündür çoğunlukla yeşil renkte işlem görüyorlar.

Ethereum 26 Kasım’da 485 dolar’a düşmüştü. Bununla birlikte, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, kayıplarının çoğunu telafi etti. Son 24 saatte fiyatına %8 daha ekledikten sonra, ETH tekrar 585 dolara yükseldi. Ripple (%3.5), Bitcoin Cash (%5), Binance Coin (%4), Cardano (%5.5) ve Litecoin (%7) de yeşil renkte. Chainlink (%9) ve Polkadot (%11) ilk on arasındaki en etkileyici kazançları sağlayanlar. LINK, 14 doların kuzeyine çıkarken, DOT 5.50 dolara yaklaştı.

Daha düşük ve orta hacimli altcoin’lerde daha büyük oranda çift haneli kazanç belirgin. Aave %19’luk bir artışla önde gidiyor. Onu ise Ampleforth (%15), Synthetix (%14), SushiSwap (%13), Yearn.Finance (%11) ve Kusama (%10) takip ediyor.

Doğal olarak, yukarıda belirtilen fiyat gelişmeleri toplam piyasa değerini etkiledi. Tüm kripto para varlıklarının toplam piyasa değeri 555 milyar dolara yükseldi. Bu 26 Kasım’dan bu yana 70 milyar dolarlık artış yaşandığı anlamına geliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.