Bitcoin, Ethereum ve Ripple: Bir Adım İleri İki Adım Geri

Bitcoin, Ethereum ve Ripple: Bir Adım İleri İki Adım Geri

Çin ile ABD arasındaki ticaret savaşı artmaya devam ediyor. Durum, küresel ekonomi üzerinde bir geri dönüş yaşıyor. Ayrıca, ABD ekonomisi resesyonun eşiğinde. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Çin’in ilerlemelerine tepki vermeye devam ediyor, bu da durumu daha da kötüleştiriyor. Washington Post Trump’a göre, şu anda ağır ekonomik anlaşmazlıklar ile sonuçlanan Çin ticaret anlaşmazlığından pişmanlık duyuyor.

Bunu göz önünde bulundurarak, geçen Cuma günü İngiltere Merkez Bankası valisi Mark Carney yeni bir küresel para birimi (tercihen dijital para birimi) oluşturulmasını önerdi. Carney’e göre, ABD dolarının baskınlığı küresel ekonomiye zarar veriyor. ABD ekonomisi acı çekerken, küresel ekonomide her zaman olumsuz bir darbe vardır. Bununla birlikte, merkez bankalarının desteklediği bir dijital para birimi ABD dolarının baskınlığını büyük ölçüde azaltacaktır.

İki dev ekonomi arasındaki tam ticaret savaşının ortasında kripto para birimi piyasası nispeten sessiz.

Bitcoin fiyatı son haftanın en yüksek seviyesinden 10.500 dolar’a yakın bir geri çekilme yaşadı. 10,500 dolar seviyesinden itibaren yapılan düzeltme geri dönmeden önce 10,000 dolarının altına kadar düştü. Yayın zamanında, Bitcoin 10,144 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Geçtiğimiz bir hafta içinde Ethereum fiyatı 200 dolar altında kaldı. Geçen hafta Cuma günü 200 doların üzerine çıkma girişimi vardı, ancak yükseliş momentumu 196.87 dolarda seviyesinden başarısızlıkla sonuçlandı. Başarısız denemeden yapılan düzeltme Ether 190 dolar’ı bir kez daha gönderdi. Yayın zamanında ETH 190 dolardan el değiştiriyor. Ethereum alıcılarının en büyük görevi, 191.01-193.05 dolar arasındaki ana direnç bölgesini aşan fiyatı yükseltmektir.

Ayrıca, alıcıların zorlu destek alanlarının bulunmaması nedeniyle fiyatların 180 dolar’a düşmemesini sağlamaları da çok önemlidir. Güçlü destek alanlarının bulunmamasına rağmen, kayıplar 183 dolar ve 167.35 dolar arasında bir sığınak bulmaya çalışabilir.

Ripple fiyatı 0,3 dolar’ın altına düştüğünden beri uyuşuk görünüyor. En büyük desteği 0,24 dolar seviyesindeki toparlanma oranı 0,28 dolar seviyesindeki dirençle karşılaştı ve yine bir başka düşüşle 0,26 dolar oldu. Bununla birlikte, yayın zamanında, sığ bir toparlanmayla, en güçlü direncin üzerinde 0.2735 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.