Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi: Boğaların Hedefi Belli Oldu!


Son güncellenme : 10.09.2022 - 17:08

Ethereum, bugünün işlem saatinde başlarken son üç haftanın en yüksek seviyelerine yükselerek olumlu bir başlangıç yaptı. ETH, piyasalardaki olumlu hissiyatı doğru kullanarak 1.700 doların biraz üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Öncü kripto varlık Bitcoin’de de benzeri duygular görülüyor olsa da BTC, kilit bir direnç seviyesindeki başarısız bir denemenin ardından gücünü biraz kaybetti.

Bitcoin Teknik Analizi

Bitcoin (BTC) Cumartesi günü 21.000 doların üzerinde işlem görmeye devam etti ancak dünkü yükseliş momentumu marjinal bir şekilde azaldı.

BTC/USD bugünkü seansın başlarında 21.613 dolarlık seviyeye kadar yükseldi, ancak fiyatlar daha sonra 20.651 dolarlık seviyelere doğru geriledi. Yaşanan düşüş, ayılar karşı harekete geçerken, BTC’nin 21.600 dolarlık direnç noktasından bir kırılmayı sürdürememesi sonrası yaşandı.

Bitcoin teknik analiz

Grafik yakından incelediğinde, düşüşün 14 günlük bağıl güç endeksinin (RSI) 55.40’ta kendi direnç seviyesiyle çarpıştığı yerde geldiği görülebiliyor.

Haber hazırlanırken momentum yavaş yavaş geri dönüyordu ve fiyat şu anda 21,356 dolardan işlem görüyordu, ancak RSI yukarıda belirtilen tavanı geçene kadar, daha fazla önemli kazanç kaydedilmeyebilir.

Buna ek olarak, 10 günlük (kırmızı) hareketli ortalama şimdi 25 günlük (mavi) muadili ile bir kesişme noktasında. Bu, fiyatta daha fazla kazanç için başka bir katalizör olabilir.

Ethereum Teknik Analizi

Ethereum kendi direnç seviyesini aştığından, ETH hafta sonu başlamak için çoğunlukla daha yüksek bir görünüme sahipti.

Cumartesi günü 1.739 dolarla zirveye tırmanan Ethereum, 1.700 dolarlık tavan seviyesini geçmeyi başardı. ETH/USD şu anda 1.721.15 dolardan işlem görüyor.

Ethereum teknik analiz

Bitcoin’e benzer şekilde, piyasa belirsizliği arttıkça boğaların önceki pozisyonları kapatmayı ve kârları güvence altına almayı tercih ettiği görülüyor.

Grafiğe göre 14 günlük RSI bu oynaklıkta rol oynamış gibi görünüyor ve endeks şu anda 60,00 tavanına yakın olan 58.00’de seyrediyor. Boğalar 1.800 doları hedeflemeye devam ediyor, ancak bu noktayı yakalamak için fiyat gücünün yaklaşmakta olan engeli aşması gerekecek.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : News Bitcoin.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?