Bitcoin, Ethereum, Ripple Bütün Kripto Paralar Çakıldı!

Kripto para dünyası aniden kırmızıya boyandı. Bitcoin’in düşüşü ile başladığımız bu günde kapanışı da altcoinlerin düşüşü ile yaptık. Türkiye saati ile 19:00 da başlayan düşüşten birçok kripto para nasibini aldı.

Kripto Dünyasında Kırmızı Alarm

Bitcoin bu sabaha kayıpla başlamıştı. Sabah yaptığımız analizde Bitcoin’in yeni bir düzeltme hareketine giriştiğini yazmıştık. Bu geri çekilmenin 10.000 dolar psikolojik sınırına kadar olabileceğini söylemiştik. Bitcoin güne 10.400 dolar civarında başlamıştı, daha sonra biraz kendini toplayan Bitcoin çok direnemedi ve geri çekilmeye başladı. Yaklaşık %6’lık bir düşüş yaşayan Bitcoin 10.160 dolar bandına geriledi. Fakat bu geri çekilme biraz sert geldi. Bitcoin’in başını çektiği bütün kripto paralar kısa zaman içerisinde tabiri caizse çakıldı.

Güne 0.29 dolar civarından başlayan Ripple, yaklaşık %12 lik bir kayıp yaşayarak 0.25 dolar civarına geriledi. Bu sert geri çekilmenin büyük bir kısmı Türkiye saati ile 19:00’da gerçekleşti.

Güne 208 dolar civarından başlangıç yapan Ethereum ise yaklaşık %10 kayıp vererek 187 dolara kadar geri çekildi. Bu sert geri çekilmenin büyük bir kısmı yine Türkiye saati ile 19:00’da gerçekleşti.

 

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.