Eylül 7, 2020

Bitcoin, Ethereum, Chainlink: Kripto Piyasasında Son Durum!


Bitcoin, beş haneli fiyat bölgesinde kalmaya devam ediyor. Binance, yerel kripto para biriminin fiyatını etkileyen bir platformun duyurdu ve BNB yaklaşık %20 yükseldi.

Bitcoin, son zamanlarda yüksek volatilitesini azalttı ve 10.000 doların üzerinde işlem görüyor. Piyasanın geri kalanı, Chainlink ilk 5’e geri döndü ve SushiSwap’in üç haneli fiyat artışı SUSHI’yi ilk 100’e dönmesini sağladı.

Bitcoin 10.000 Doların Üzerinde

BTC’nin yaklaşık 2.000 dolar değer kaybetmesinin ardından birkaç gün üst üste büyük fiyat dalgalanmaları yaşadı. Fakat son 24 saat nispeten daha sakindi. Bitcoin tekrar 10.000 doların üzerine çıktı o zamandan beri gün içi en yüksek seviyesi olan 10.350 dolara ulaşabilir. Ancak, ayılar daha fazla artışa izin vermedi ve onu 10.150 dolar olan mevcut seviyesine geri çekti.

İleriye baktığımızda, 10.000 dolarlık psikolojik çizgi ilk kritik destek olmaya devam ediyor. Eğer kırılırsa, Bitcoin yakında 9.800 dolar, 9.600 doları test edebilir ve hatta 9.400 dolar ile 9.100 dolar seviyelerine düşebilir.

Eğer 10.000 dolar gerçekten BTC için güçlü bir destek oluşturmuşsa, önde gelen kripto para birimi geçen hafta başlayan düşüş eğilimini tersine çevirebilir. İlk olarak 10.500 dolara doğru ilerleyebilir. Bitcoin bu seviyeyi tekrar geri alırsa, bir sonraki direnç seviyeleri 10.800 dolar ve 11.000 dolar olacaktır.

Altcoin’lerde Durum Ne?

Pazarın geri kalanı, bir haftadan kısa bir süre içinde 80 milyar dolara varan toplam piyasa değerini kaybettikten sonra daha iyi durumda görünüyor. 310 dolara düşen Ethereum yaklaşık %6 arttı ve ETH 345 dolardan işlem görüyor. Chainlink, %20’lik bir artıştan sonra ilk 10’da en etkileyici kazanç sağlayanlar arasında. LINK’in 12 doların üzerindeki fiyatı ve 4,3 milyar doların üzerindeki piyasa değeri, varlığın Bitcoin Cash‘i geçerek ilk 5’e geri dönmesini sağladı.

Polkadot %15 artışla 4.5 dolara yükselirken Binance Coin %17 artışla 22 dolara yükseldi. BNB, Binance Launchpool adlı kendi platformunu duyurduktan sonra, yükselişe geçti. Açıklamaya göre, platform 9 Eylül’de başlatılacak.

En etkileyici kazanç sağlayan, SushiSwap’in yönetim token’ı olan SUSHI’dir. Baş geliştiricinin tüm coin’lerini satmasını ve protokol üzerindeki kontrolü FTX’in CEO’suna devretmesini içeren tartışmalı gelişmelerin ardından, varlık son 24 saatte %110 arttı. SUSHI’nin 2.80 dolarlık fiyatı, onu ilk 100 kripto para arasına sıkıca yerleştirdi.

UMA (%35), Ocean Protocol (%33), Band Protocol (%30), Blockstack (%25), NEM (%22), Ren (%20), Serum (%20), NXM (%20), Ampleforth (%19) ve Armweave (%17) de çift haneli kazanç sağlayanlar arasında yer alıyor. Kripto piyasası, dünün en düşük seviyesi olan 313 milyar dolardan 13 milyar dolar kadar yükselmeyi başardı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?