Ocak 11, 2024

Bitcoin ETF’sinin Ardından Sırada O Altcoin mi Var? Bloomberg Analisti İddialı!


SEC’in nihayet spot Bitcoin ETF başvurularını onaylamasıyla birlikte kripto para dünyası Ethereum ETF başvurularına odaklanmaya başladı.

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, Ethereum ETF’lerinin Mayıs ayına kadar onaylanma olasılığının %70 olduğunu tahmin ediyor.

Bloomberg’de kıdemli ETF analisti olan Eric Balchunas, Ethereum spot ETF’sinin kesinlikle Bitcoin ETF onayına bağlı olduğunu belirtmişti. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Eric Balchunas Bitcoin ETF onayına daha düşük bir ihtimal vererek temkinli olmuştu. Ancak ETF analisti ETH ETF’si konusunda çok daha iyimser bir bakış açısına sahip.

Avukat Joe Carlasare, ETH spot ETF’lerinin, potansiyel olarak ilk beklentileri aşan bir zaman çizelgesiyle de olsa, bu yıl onay alacağını öngörüyor. Carlasare, SEC’in takdir yetkilerini korurken dijital varlık ETF’lerini onaylamak için bir emsal oluşturabileceğini öne sürüyor.

Aralarında VanEck, Ark 21Shares ve Hashdex’in de bulunduğu çok sayıda Ethereum spot ETF başvurusu için Mayıs ayı sonuna kadar SEC kararı alınması gerektiğinden işler hala karmaşık ilerliyor. Ancak 23 Mayıs 2024, VanEck’in ETF kararı için son tarihi işaret ediyor ve beklentiyi artırıyor.

Diğer şirketler için son tarih ise aşağıdaki gibi:

  • VanEck: 23 Mayıs
  • ARK 21Shares: 24 Mayıs
  • Hashdex: 30 Mayıs
  • Gri tonlama: 18 Haziran
  • Invesco: 5 Temmuz
  • Fidelity: 3 Ağustos
  • BlackRock: 7 Ağustos

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?