Şubat 26, 2024

Bitcoin ETF’lerine Rağmen MicroStrategy’den Büyük Hamle: BTC Aldılar!

MicroStrategy’nin başkanı ve kurucusu Michael Saylor, Pazartesi günü yaptığı açıklamada şirketin 155 milyon dolar değerinde yeni Bitcoin satın aldığını ve MicroStrategy’nin BTC varlıklarını 193.000’e yükselttiğini belirtti. Bu, Bitcoin ETF’lerinin varlığına rağmen yapılan önemli bir hamle olarak yorumlanıyor.

MicroStrategy, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na 26 Şubat’ta yapılan yeni bir başvuruda belirtildiği üzere, yaklaşık 3.000 Bitcoin satın aldı. Bu satın alım, 15-25 Şubat 2024 tarihleri ​​arasında ortalama bir fiyatla gerçekleşti ve her bir BTC için yaklaşık 51.813 dolar ödendi.

Saylor, MicroStrategy’nin ve iştiraklerinin toplamda 6,09 milyar dolar karşılığında ortalama 31.544 dolar fiyatla 193.000 BTC satın aldığını açıkladı. Bu alımlar, hisse ihracı ve satışından elde edilen gelirle gerçekleştirildi.

Saylor, Bitcoin ETF’lerinin şirket üzerindeki potansiyel olumsuz etkisinden etkilenmemeye devam ettiğini belirtti. MicroStrategy’nin, kaldıraçsız ve ücretsiz ETF’lerin aksine, bir işletme şirketi olarak statüsü nedeniyle farklı bir konumda olduğunu vurguladı.

MicroStrategy, BTC varlıklarının %98’ini Fidelity Custody’e emanet ederek güvenli varlık yönetimi için Coinbase Prime ile çeşitlendirme yapıyor.

MSTR hisse senedi bugün piyasa öncesi saatlerde %1,71 değer kazandı ve 699,2 dolar’dan işlem görüyor. MSTR hisseleri son zamanlarda Bitcoin rallisiyle birlikte yükselmeyi başladı. Sonuç olarak hisse, 2023’ten bu yana %316’lık bir artış yaşayan MSTR hisseleri, son bir ayda %39 ve bir yılda %160’ın üzerinde değer kazandı.

Bitcoin fiyatı son bir saat içinde %1 artış göstererek 24 saatlik en düşük seviyesi olan 50.931 dolar’dan toparlandı ve şu anda 51.410 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %10 artarak tüccarlar arasındaki ilginin arttığını gösteriyor.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?