Ağustos 31, 2023

Bitcoin ETF’leri Onaylanacak Mı: Bloomberg Analistleri Tahminleri Yükseltti!


Bloomberg analistleri, federal menkul kıymetler düzenleyicisine karşı yakın zamanda kazanılan Grayscale zaferinin ardından, 2023 yılı sonuna kadar onaylanmış bir spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) olasılığını yükseltti.

Kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, 30 Ağustos’ta X’te (Twitter) yaptığı bir paylaşımda, Amerika Birleşik Devletleri Temyiz Mahkemesi’nin son davada oybirliği ve kararlılıkla karar vermesi nedeniyle şansı daha önceki %65’ten %75’e yükselttiklerini söyledi.

Bloomberg analistleri James Seyffart ve Elliot Stein 30 Ağustos tarihli ayrı bir notta, “Yargıçlar SEC’in argümanlarını oybirliğiyle reddetti ve SEC son tarihlerle karşı karşıya olduğu için daha fazla reddi haklı çıkarmak için mücadele edecek,” diye ekledi.

Seyffart, X’teki paylaşımında, spot Bitcoin ETF onaylarının 2024’ün 4. çeyreğine kadar büyük olasılıkla “tamamlanmış bir anlaşma” olacağını ekledi ve onay oranlarının o zamana kadar %95’e fırladığını tahmin etti.

Balchunas, son yasal ve halkla ilişkiler kaybı göz önüne alındığında, SEC tarafından yapılacak bir reddin “siyasi olarak savunulamaz” olacağını da sözlerine ekledi.

Önümüzdeki beş gün içinde, Bitwise, BlackRock, VanEck, Fidelity, Invesco, Wisdomtree ve Valkyrie tarafından yapılan yedi Bitcoin spot ETF başvurusunun SEC tarafından “ilk son tarih” kararı verilmesi bekleniyor.

Balchunas, SEC’in bu yaklaşan Bitcoin spot ETF başvurularını ertelemesi halinde “şaşırmayacağını” söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?