Ocak 8, 2024

Bitcoin ETF Yarışı Kızışıyor: İşte Takip Etmeniz Gereken Beş Detay!


Bitcoin ETF’leri için yarış kızışırken işlemler son aşamasına giriyor gibi görünüyor. Hem sektör oyuncuları hem de yatırımcılar, beklenti ve ihtiyatın bir karışımıyla gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bu hafta, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC), ABD’de BTC ETF’lerine doğru yolculukta potansiyel olarak çok önemli bir anı işaret eden önemli kararları açıklaması bekleniyor.

ETF alanının önde gelen isimlerinden Nate Geraci, geçtiğimiz günlerde Bitwise, Hashdex ve VanEck gibi şirketlerin Bitcoin ETF onayları beklentisiyle pazarlama çabalarını yoğunlaştırdığını vurguladı.

Geraci; BlackRock, Fidelity, Invesco, ARK ve Grayscale gibi firmaların spot BTC ETF başvuruları için ’33 Yasası kapsamındaki daha kısıtlayıcı reklam kuralları göz önüne alındığında benimseyebilecekleri potansiyel pazarlama stratejileri hakkında ilginç bir yorum da yaptı.

Geraci’ye göre şirketler mevcut yasalardan dolayı daha yenilikçi ve yaratıcı reklam stratejileri belirlemek zorunda kalabilir. ETF analisti James Seyffart’ın da görüşleri dahil olmak üzere sektördeki birçok isim bu rekabetin merkezi bir yönü olarak “ücret savaşına” işaret ediyor.

SEC, Bitcoin ETF’leriyle ilgili kritik başvuruları oylamaya hazırlanırken kripto topluluğu heyecanını koruyor. Bu kararların piyasa üzerinde geniş kapsamlı etkileri olabileceği için beklenen en kritik kararlardan biri olmaya devam ediyor.

SEC’in borsaların 19b-4 başvuruları ve BlackRock ve Fidelity gibi ihraççıların S-1 formlarının değerlendirilmesine ilişkin yaklaşan oylaması kritik. Fox Business’a göre BlackRock, Bitcoin ETF’sini Çarşamba günü onaylatmaya hazırlanıyor olabilir.

Ancak SEC’in Grayscale Investments’a karşı açtığı davada yaşanan son yasal aksaklık, komisyonun BTC ETF’lerine yönelik artan talebe boyun eğebileceği yönündeki spekülasyonları körükledi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?