Ocak 11, 2024

Bitcoin ETF Yarışı Kızışabilir: Tron Kurucusundan Çin’i İçeren Çarpıcı İddia!


Tron ağının kurucusu Justin Sun, Bitcoin ETF onayı sonrası iyimser bir tahmin yayınladı. Sun, Çin’in de spot BTC ETF arenasını inceliyor olabileceğini iddia eden açıklamasıyla dikkat çekti.

SEC’in ABD’de spot Bitcoin ETF başvurularını onaylaması, kripto para topluluğu için tarihi bir ana işaret ediyor. Potansiyel onay konusundaki iyimserlik, geçen yıl da kripto piyasasının yükselmesine yol açarak 2023 yılında Bitcoin fiyatında yaklaşık %160’lık bir artışa katkıda bulunmuştu.

Justin Sun Çin başta olmak üzere Asya pazarında yer alan ülkelerin de bu adımı takip edebileceğini tahmin etti.

SEC’in kararının hemen ardından, Hong Kong Yasama Konseyi üyesi Johnny Ng, Özel İdari Bölge (SAR) hükümetini sanal varlık endüstrisinde öncü bir rol üstlenmeye çağırdı. Spot Bitcoin ETF’lerinin hızlı bir şekilde uygulanmasının önemini vurgulayarak, “SAR hükümeti spot ETF’lerin uygulanmasını mümkün olan en kısa sürede teşvik etmelidir” yorumu yaptı.

Ng ayrıca, farkındalığı artırmak ve bunlarla ilişkili suç faaliyetleri riskini azaltmak için sanal varlıklar konusunda kapsamlı bir halk eğitimine duyulan ihtiyacı da vurguladı. Özellikle SEC’in Spot Bitcoin ETF’sini onaylaması, küresel yatırımcıların dikkatini çeken bir kilometre taşı olarak kabul ediliyor.

 

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?