Ocak 12, 2024

Bitcoin ETF Sonrası Kritik İlk An Geldi Çattı: Veriler Neye İşaret Ediyor?

Spot Bitcoin ETF’sinin Wall Street’teki ilk işlem gününde BTC fiyatı pek tepki vermedi. BTC %0,87 düşüşle 46.080 dolardan işlem görürken, 902 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Ayrıca, opsiyon verileri de alım satım faaliyetlerinde sessiz bir tepki olduğunu gösteriyor.

Greeks.Live, 12 Ocak itibariyle 36.000 Bitcoin opsiyonunun sona ermek üzere olduğunu, 0,9’luk bir Put Call Oranı, 45.000 dolarlık bir maksimum acı noktası ve 1,68 milyar dolarlık bir nominal değer ortaya koyduğunu bildirdi.

ETF onayına giden süreçte, kısa vadeli zımni oynaklıklar (IV’ler) zirve yapmış, ardından piyasa oynaklığının beklentilerin altına düşmesi nedeniyle büyük vadeli IV’lerde kayda değer bir düşüş yaşanmıştır. Bitcoin Spot ETF’nin kabul edilmesinin uzun vadede kripto piyasasına ek sermaye enjekte etmesi muhtemel olsa da, kısa vadeli belirsizlik devam ediyor. Oyundaki çeşitli faktörler, bu hafta boyunca tanık olunan dalgalanmalara benzer şekilde keskin dalgalanmaların devam etmesine katkıda bulunabilir.

bitcoin fiyatı etf öncesi dalgalanma gösterdi

Bitcoin opsiyon verilerinin yanı sıra, Santiment on-chain veirlerin BTC ETF’lerinin onaylanmasına dikkat çekerek, blok zincirindeki aktif cüzdanlarda hafif bir düşüş eğilimi olduğunu belirtti.

Spot BTC Borsa Yatırım Fonu’nu (ETF) çevreleyen heyecan önemli kazançlara dönüşmediğinden, yatırımcılar mevcut Bitcoin (BTC) fiyatından etkilenmemeye devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?